На чому роблять бізнес в Україні і ЄС (ІНФОГРАФІКА)

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 86306 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 14/11/2013Дата публікації

В ЄС на одне підприємство припадає 24 людини, в Україні 73.У Польщі частка мікропідприємств (до 10 працівників) становить 95,5%, що є найвищим показником серед країн Європи і забезпечує економічний ріст не зважаючи на кризу. В Україні їх лише 78%. Три четвертих українських підприємств – фізичні особи, але більша половина з них не виробляють власних продуктів, не надають послуг і власне навіть не займаються бізнесом, просто працюють продавцями, як правило на базарах.

Текст і графіка: Ярина Михайлишин

Як і в структурі видів діяльності, так і в географічній площині в українського бізнесу є значні проблеми з рівномірним розподілом: 15 % усіх підприємств діє в Києві, східні регіони лідирують за кількістю не лише промислових підприємств, але й тих, що спеціалізуються на фінансах, операціях з нерухомістю, будівництві, освіті, медицині тощо. Тим часом в ЄС найбільша кількість підприємств зареєстрована в найбільших країнах, однак більшість галузевих лідерів - це країни, чия площа і/або населення не перевищують відповідних показників Київської області.

Кількість підприємств свідчить про жахливий бізнес-клімат. Хоча в 2013 році умови для підприємницькою діяльності в Україні покращились. Так вважає Світовий банк. Згідно з даними його рейтингу «Легкість ведення бізнесу» за рік, що минає Україна подолала 28 сходинок і посіла 112 місце.

Легкість заснування бізнесу Україна покращила на 3 пункти, отримання дозволу на будівництво (який був чи не основним нашим «тягарем» в рейтингу) полегшилось аж на 145 пунктів, реєстрація майна – на 61, отримання кредиту – на 11, сплата податків – на 4. Невеличкі ускладнення відбулись в напрямках проведення електрифікації, захисту інвесторів та ліквідації бізнесу.

Структурна частка за основними видами діяльності була вирахувана у % від кількості підприємств основних видів діяльності з даних Держстату України та Євростату. Дані не містять показників у фінансовому секторі, освіті та медицині.

Збір даних та створення нфографіки за підтримки Міжнародного фонду "Відродження"

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.

Щоб зробити пожертву щомісячною перейдіть сюди. Будь ласка, повідомте нам про ваш внесок на пошту texty.org.ua()gmail.com

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!