Крах науки? В Україні майже не роблять власних винаходів (ІНФОГРАФІКА)

Оцінка статті на цей момент: +3/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 61801 Перегляди
  • 5 Коментарі
  • 30/04/2013Дата публікації

Які успіхи України на ниві науково-технічного розвитку? М’яко кажучи, ніякі. Радше навпаки. З позицій науково-технічного прогресу Україна безпрецедентно змарнувала останні 12 років. Про це свідчать нещодавно опубліковані дані Державного комітету статистики. Усі «стратегічні» показники, якщо не залишились на рівні 2000 року, то різко впали. Щоправда, зросла кількість впроваджених нових технологічних процесів. Натомість виробництво інноваційної продукції скоротилось майже у 5 разів. Про що це свідчить? Україна все ще імпортує «винаходи» з-за кордону, але розробляти свої – зась.

Текст і графіка: Ярина Михайлишин

На тлі Євросоюзу наші позиції просто жалюгідні. «Найскромніша» в цьому контексті країна – Болгарія, з населенням і площею в 6 разів меншими витрачає на науковий розвиток в 7 разів більше і має втричі більшу кількість підприємств, що використовують інновації. Більше про український науково-технічний застій в свіжій інфографіці «Текстів».

Щоб збільшити інфографіку, клікніть на неї.

*******

Сайт TEXTY.org.ua існує завдяки пожертвам читачів

Якісна і нерозважальна журналістика, яка працює в інтересах публіки, потребує затрат і в принципі не може бути прибутковою. Але натомість вона є суспільним надбанням, як, наприклад, чиста вода. Тому фінансова підтримка кожного з вас дуже важлива для нас. Звертаємося з проханням здійснити пожертву на підтримку ТЕКСТІВ.

Якщо ви здійснили пожертву, повідомте будь ласка нам на адресу texty.org.ua (равлик) gmail.com Це потрібно для того, аби ми могли відзвітувати вам, куди витратили зібрані кошти

Як можна перерахувати кошти:

EugeneLakinsky(НА)gmail(КРАПКА)com - наш рахунок на ПейПел;

ЛікПей

096 551 68 93 - гроші на рахунок можна слати і на телефон - це Київстар, телефон тільки для збору пожертв, зв'язатися з нами можна по емейлу texty.org.ua @ gmail.com

U336801545841 - наш гаманець у гривнях на ВебМані

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.

Щоб зробити пожертву щомісячною перейдіть сюди. Будь ласка, повідомте нам про ваш внесок на пошту texty.org.ua()gmail.com

Оцінка статті на цей момент: +3/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 5

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

На часових графіках дещо не вистачає "кращої" часової "сітки", жеби видніше було у які саме роки-часи змінювався напрямок.

Намагаючись аналізувати ("схоже, що"):

кучмівська влада "штучно" ("найбільш адміністративними" методами) намагалася "виправити" ситуацію (маючи, окрім величезної адміністративної, "кишенькову верховну зРаду") науковець у минулому Кучма (не дивно що) намагався якось стимулювати і науку й іновації. Будучи, однак, неспроможною "зробити притомною" країну політично, кучмівська влада (і вся та "олігархічно-кримінальна" свистобратія, яка насправді найбільше "керувала" недо-країною) "увірвалася" (зокрема з тими "передчасними виборами" "теперішнього пахана") й звела "нанівець" всі ті кучмівські (чи кого ще з ним чи до нього) спроби "модернізувати" Україну.

("другий схил" на графіках певне що співпадає/витікає_з із "кригою" 2008-9)

p.s.
щодо дієслова "керувала" (минулого-часу) - олігархічно-кримінальна "шпана", насправді, "нікуди не ділася" (тобто "керує" й далі, і зараз; "керувавши", зокрема і ющидлом і ["майже"]усім "помаранчевим", "як то не сумно", "урядом"), а різні перерозподіли-рейдерства-перезахоплення (зокрема крадіжки державних підприємств/ресурсів) не міняли особливо цю (кримінально-олігархічну) "систему" за складом і, тим паче, ніскільки не міняли її сутність.

Дуже промовиста інфографіка, але без жодного аналізу дещо сирувато. На графіках є дуже характерні злами (відповідає десь рокам 2004 і 2008). Що сталось в ті роки, що так круто змінило показники? Лише політичні події чи за тим стоїть ще щось?

Цікаве питання. Робоча версія зменшилася кількість якось продукції, котра займала значну частину у структурі іноваційної продукції.

Ми не ставили за мету проаналізувати причини, хотіли лише показати картину. Але це цікава тема для наступного матеріалу. Дасть Бог зробимо.

Крах української науки тому, що чиновникам не вигідно, щоб в Україні розвивалася наука.
Розумні голови продають свої винаходи в інші держави, тому що тут їх ніхто не бачить, не розуміє, Вони-Науковці не потрібні своїй Україні.
Науковці тут не живуть, а існують.
Це все робить на знищення Рідної України.
Якби я не була патріоткою за Рідну Україну, не захищала інтереси України, (допомагала місцевим злодіям) продавати Україну в Закарпатській області, то я вже давно малаби роботу і безбідно жила.
За своє життя я нераз захищала інтереси України, зато і карають мене місцеві чиновники-злодії і бандити в законі, які колись були голодні, а тепер викрали і вивезли заграницю ліси Закарпатської області.
Заробили собі грошей, щоб стати районними і обласними дипутатами.
Я і кожу колись були бурилами на Севері, потім лісокрадами, а тепер депутатами,- злодіями в законі.