Візуалізація Бюджету: кого "доїть" і кого "годує" українська держава. (ОНОВЛЕНО: ДЕТАЛІЗАЦІЯ ВИДАТКІВ)

Оцінка статті на цей момент: +3/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 67813 Перегляди
  • 12 Коментарі
  • 14/10/2011Дата публікації

За допомогою цього інструменту можна дізнатися майже все про структуру прибутків та видатків Бюджету-2012 (проекту). Він дозволяє легко рухатися по ієрархії статей, вниз або вверх. Клікаючи на інтерактивну візуалізацією бюджету, один з авторів сайту днями знайшов зворушливу деталь: у розділі "Освіта" кошти у розмірі ~64 млн на дошкільну підготовку на цей рік виділили лише ... дітям міліціонерів!

Візуалізація допомагає ознайомитися з усіма напрямками, куди витрачаються гроші, та порівняти відносний розмір подібних витрат (наприклад на що більше витрачається, на здоров'я чи на освіту?).

Інша частина показує, з чого складаються прибутки державного Бюджету - з яких податків, зборів, та інших статей. На відміну від нашої попередньої візуалізації Бюджету*, що порівнює динаміку змін витрат на кожен з державних органів та установ у різні роки, цей інструмент більш простий і призначений для того, щоб велика кількість людей вперше побачила, куди витрачаються і як збираються гроші державного Бюджету.

Замість того щоб читати опис, краще подивіться цю сторінку в дії.

Найкраща інструкція - спробуйте погратися з інструментом, для того щоб зрозуміти яким чином можна передивлятися усі рівні в структурі бюджету. (Клікайте на кулі, розмір яких пропорційний розміру статті бюджету, для того щоб дізнатися, на що розподіляється відповідна сума грошей).

Закликаємо самостійно проводити дослідження українського бюджету. Власне, це одне із головних завдань «журналістики даних», над якою ми активно працюємо, - професійне медіа створює інструмент, за допомогою якого читачі проводять свої власні розслідування і самі роблять висновки.

Наприклад, клікаючи на інтерактивну візуалізацією бюджету, один з авторів сайту днями знайшов зворушливу деталь: у розділі "Освіта" кошти у розмірі ~64 млн на дошкільну підготовку на цей рік виділили лише ... дітям міліціонерів! Усі інші садочки фінасуватимуться з місцевих бюджетів, у яких коштів не вистачає ще більш хронічно, ніж у Бюджеті державному.

Скидається на те - якщо врахувати майже 700 млн. коштів на підготовку більш дорослих майбутніх ментів у ВНЗ, та загалом немаленьку суму в 14 млрд. для зовсім дорослих - що влада створює замкнений цикл виробництва нової породи людей - "бійців" правоохоронних органів.

Характеристики - здатність не задумуючись розігнати всіх незгодних на акціях, відбити бізнес у конкурента або політичного опонента; виграти бій з бандою кілерів у співвідношенні 100:1 з використанням гранатометів та броньованої техніки.

У принципі, нічого дивного: економіку реформувати "донецьким" заважає обмежений світогляд і відповідний до їх соціального походження інтелектуальний рівень та наявність гіпертрофованого хапального інстинкту - тому потрібно виділяти кошти на садочки, де вирощуватимуть маленьких правоохоронців.

Візуалізацію бюджету можна переглянути в останніх версіях броузерів Firefox, Chrome та Safari. Зауваження щодо роботи візуалізації у різних броузерах надсилайте на мило texty.org.ua AT gmail

Велике прохання поширювати інформацію про цей інструмент у соціальних мережах, якщо він вам сподобається.

http://texty.org.ua/mod/datavis/apps/budget2/index.html

* Ми плануємо до кінця жовтня суттєво оновити нашу попередню візуалізацію, і додати туди фактичні дані - наразі там застарілі дані по Бюджету-2011 станом на березень. Мета - дозволити використовувати цю програму для складного порівняльного аналізу різних версій бюджету за різні роки.

* * *

Для створення візуалізації використана чудова Javascript-бібліотека для представлення ієрархічних даних BubbleTree та дані проекту Бюджету-2012 з сайту ВР

Матеріал підготований за підтримки Фонду "Відродження"

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.

Будь ласка, повідомте нам про ваш внесок на пошту texty.org.ua()gmail.com

Оцінка статті на цей момент: +3/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 12

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

На Евро 2012 выделили 114 млр грн., на медицину в 2012 году – 5 млр грн..
114 и 5 - это приговор Януковичу. Он хочет процветания Украине? А я хочу блага для украинцев. Без масонской дряни нам будет лучше.
Ребята, организуемся на сайте dotu.org.ua, встречаемся по информации этого сайта в местных точках встречи. План действий:
1. Потихоньку снимаем свои деньги из еврейских ростовщических банков, и переводим их в исламские или китайские банки.
2. Рассказываем про это друзьям.
3. Массово изучаем КОБу и ДОТУ – Концепцию общественной Безопасности, и Достаточно общую теорию управления – наше СУПЕРОРУЖИЕ.
4. Вступаем в ВПП КПЕ - Всероссийская политпартия "Курсом правды и единения"
5. Даем соответствующую инфу на сайты всех человеческих политпартий - ПСПУ, коммунистам, Русскому блоку, Крыму, и во все крупные города.
6. Для противодействия геноциду изучаем Н.Г.Друзьяка.
7. Учимся отличать правду от лжи, выявлять дезинформаторов и провокаторов из госструктур, управляемых МОССАД и ЦРУ.

А на сайт ПДРС можна дати інфу? Чи КПЛО? Це ж єдині справжні борці протів жЫдомасонів та ЦРУ, за ісламсько-китайську перемогу. :-)

Порадувала також кольорова гама цієї інфографіки, "європантон". Дяк.

справді вона так називається? я навіть не знав

Класна річ, звичайно :).
Кілька питань:
1. В розділі ""Видатки. Освіта" фінансування обовязкової середньої на мізерному рівні - дещо більше 200 млн. грн. Це не помилка? Мені здавалось що навіть на ЗП вчителям за рік мало б вийти більше.
2. Де в видатках лежать витрати на наше спортивне свято століття - ЄВРО 2012 :)?

Гарні питання
1. Ви будете сміятися, але перевірка показала що автори проекту забули про загальну середню освіту. Та сума, про яку ви кажете - 193 млн це для мистецьких та спеціалізованих шкіл. Значіть на звичайні школи потрібно ще як мінімум 500 млн зарплатні. Що це означає, я не знаю. Думаю в кінцевому варіанті будуть зміни.
2. Це ~7 млрд які закопані у "Транспорті" та в "Іншій економічній діяльності". Чи потрібно їх далі розбивати, щоб показати ці витрати на Євро? В проекті по напрямкам вони не деталізовані, я вам про них кажу з іншого файла - там де всі статті видатків наведені

1. Забути про обовязкову середню освіту в проекті бюджету це дуже характерно, дякую :))).
2. Зрозуміло.

Можливо за новими бюджетним кодексом ці витрати лягаюь на місцеві бюджети, принаймні коли міняли принципи формування бюджету критики стверджували, що на місцеві бюджети поклкдена непосильна ноша. Можливо, місцевим бюджетам частково компенсуватимуть витрати на освіту. Це питання потрібно додатково вивчати.

Більшість видатків в сфері освіти (в тч вся загальна середня освіта), охорони здоров"я, соціальних послуг для вразливих категорій населення, культури та спорту фінансуються з місцевих бюджетів через систему вирівнювання (трансферт вирівнювання + податок на доходи фізичних осіб). Це не інновація останньої редакції Бюджетного Кодексу, ця система діє з 2001 року. Ці (дуже значні, але вкрай неективні) видатки враховано, як і у всі попередні роки. За обсягом видатків на освіту Україна донедавна була в десятці глобальних лідерів. Не думаю, що підхід кардинально змінився за останній рік.

да, з освітою зовсім щось все - не так как надо... але чого ще очікувати від Табакі... його ж спеціально поставили, щоб він все розвалив..

ще цікаво делатізувати бюджет на оборону (якщо розбивка є).. скільки виділяється на кордони, скільки на ВМС, скільки на солдат, а скільки на штаб..

Суттєво оновив дані по видаткам. Тепер там значно більше усе деталізовано, якщо занурюватися вглиб кожного напрямку.

Дякую! Дійсно, значно краща деталізація.
Запостив на http://mil.in.ua/forum