"Укртелеком" без мережі. Дротове радіо скоро зникне.

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 118058 Перегляди
  • 30 Коментарі
  • 15/04/2011Дата публікації

Усі обговорюють, хто саме купив "Укртелеком". Але варто звернути увагу на інше: підприємство володіє й мережами дротового радіо. Невідомо, чи передбачив Фонд держмайна у переліку умов для нового власника їх обслуговування. Національна радіокомпанія, яка транслює свої передачі здебільшого через проводові мережі і частково через ефір на ультракоротких хвилях, і до приватизації "Укртелекому" втрачала аудиторію через руйнування мереж, а з приватизацією перспективи державного радіо стають зовсім непевними. Так само, як і перед обласними і районними "брехунцями".

В дротах розбирався: Олег Пустовгар, начальник управління інформації Полтавської облдержадміністрації у 2005-2009 рр.

Аби зрозуміти ситуацію, подивимося на загальноукраїнську проблему на прикладі Полтавщини.

Чи забажає новий власник виступити в ролі, як нині модно говорити, соціально відповідального бізнесу?

А переважна більшість районних комунальних радіостанцій, принаймні, на Полтавщині, знаходяться «в проводах», бо не мають ліцензій на ефірне радіомовлення. Їм залишається одне - тихенько помирати.

На численних засідайлівках в ОДА керівники Полтавської філії ВАТ „Укртелеком” не раз наголошували на збитковості дротового радіо. Стверджували, наприклад, що у 2008 році орієнтовна річна сума збитків задля обслуговування обласної мережі, яка на 40% складається із повітряних ліній, склала 7 млн. грн. З іншого боку, альтернатив, особливо у сільській місцевості, дротовому радіомовленню, яке все ще важливе для людей досі немає. Не варто забувати також про потреби цивільної оборони.

Йдеться про загрозу інформаційній безпеці держави. В океані російськомовного вітчизняного радіопростору перший канал НРКУ (УР-1) є одним з небагатьо україноцентичних медіа. Тут панує українська мова і культура. В ефір виходять громадсько-політичні, соціально-економічні, літературно-художні, музичні, дитячо-юнацькі.

Другий канал НРКУ «Промінь» (УР-2) є інформаційно-музичним, робить акцент на культурно-мистецькому житті, знайомить із сучасною українською та зарубіжною естрадою, а також з класикою, джазом та альтернативною музикою.

Третій канал виходить під назвою «Радіо «Культура». Канал духовного відродження» (УР-3). Їх ще в дев’яності можна було слухати через т. зв. трикнопкові(УР-1,УР-2,УР-3) приймачі дротового радіо. Ніяк не можу погодитися з тим, що ці радіо і в кращі часи слухали винятково інтелектуали, а «простому народу», мовляв, подавай маскульт («піпл хаваєт»!).

Пригадую, як на прийом до мене у 2005році приїздили трактористи із Велико-Багачанського району і благали: «Поверніть нам «Промінь»!

На Полтавщині щороку зникає 20 тисяч радіоточок!

І це при тому, що наша область вважається відносно благополучною. За кількістю радіоточок на 100 сімей (щільності) Полтавська облфілія «Укртелекому» у 2009 році мала «бронзу» - 3 місце в Україні після Київської та Харківської областей. А от за кількістю основних радіоточок – почесне 5 місце: Харківська – 325 тис., Донецька – 204 тис., Дніпропетровська – 204 тис., Львівська – 197 тис. Цьогоріч Полтавська область знаходиться на позначці 143 тис. радіоточки.

Водночас чимало полтавців зіткнулися з проблемою – де придбати радіодинамік для отримання сигналу державного радіо? Головна причина дефіциту у тому, що вітчизняна промисловість «дротових» радіоприймачів не виготовляє. На недавній прес-конференції голова Полтавської ОДА Олександр Удовіченко назвав дротовий вид мовлення «архаїчним». Але, за такою логікою «архаїчним» можна назвати й кабельне телебачення, оскільки спосіб донесення сигналу є майже ідентичним!

Очевидно, що загальмувати зникнення мережі неможливо без обладнання новобудов відповідними телекомунікаціями.

Законодавство передбачає, що «всі закінчені будівництвом житлові будинки обладнуються мережами і пристроями телекомунікацій загального користування - зв'язку, телебачення, проводового мовлення».

З мережами кабельного телебачення жодних проблем, бо це приватний бізнес. Що ж до державного радіо, то проза життя така: дротових мереж немає в жодному будинку, збудованому в Полтавській області протягом останніх п’яти років.

Наївне прагнення автора цих рядків спробувати системно вирішувати проблему не знайшло тоді відгуку у заступника голови ОДА, який курував будівництво. А тут не треба мудрувати зайвого, просто слід домогтися виконання законодавства. Чи стане на це снаги чинній владній команді - покаже час.

У Росії діють, а в Україні балакають

Приміром, свого часу у столиці Росії з огляду, нібито, на «необхідність оперативного сповіщення про надзвичайні ситуації в умовах загрози мусульманського тероризму», мерія Москви з ініціативи Лужкова розробила і впровадила програму розвитку дротового радіо. Тож, москвичі завдяки оптоволоконним лініям слухають не лише столичну комунальну радіостанцію, а й державні. Подібна практика притаманна і ряду країн західної цивілізації. Наприклад, дротове радіо успішно функціонує у багатьох штатах США.

НРКУ має дуже мало ліцензій на мовлення у популярному сучасному FМ-діапазоні, натомість сигнал поширюється, як і в часи УРСР, через нижні частоти.

На останній колегії Держкомтелерадіо президент НРКУ висловився проти подальшої експлуатації передавачів діапазону УКВ (ультракороткі хвилі).

Хоча в окремих регіонах через брак коштів не працюють передавачі, що транслюють сигнал навіть у цих частотах. Скажімо, на Полтавщині простоюють передавачі у п’ятьох районах області

Щоправда, ефіром першого каналу НРКУ теоретично охоплено понад 80% населення Полтавщини у смузі «радянських» частот 69,9-74 мегагерц. Втім, правдою є й те, що вітчизняний ринок заполонили російські, китайські чи європейські приймачі, де зазвичай налаштування на ці частоти немає, а якщо і є, то якісний сигнал національного радіо зафіксувати можна лише з великими труднощами. Старі ефірні приймачі з „радянським” ( нижнім) діапазоном лишилися хіба в деяких людей старшого віку та у автомобілях радянського виробництва.

Дротове радіо не може перейти на частоти, які беруть сучасні приймачі.

Свого часу «Промінь» і «Культура» мали всеукраїнське ефірне покриття. Тепер їх аудиторія обмежена лише кількома областями. На жаль, ось уже протягом шести років і Полтавський край відлучений від цих досить змістовних розмовних радіостанцій. Причина в недофінансуванні ефірної трансляції держрадіомовників. Уряд Азарова знову економить на цьому, як і його попередники попередників - уряди Януковича і Тимошенко.

До речі, полтавська філія концерну Радіомовлення, радіозв’язку і телебачення (РРТ, яка забезпечує трансляцію на частотах, що виділяються Національною радою з телебачення і радіомовлення) зберегла у робочому стані радіотрансляційні передавачі, які до 2005 року поширювали сигнали «Променя» і «Культури». Їх можна використовувати у подальшому.

Тож на згаданих вище нарадах полтавські «укртелекомівці» пропонували впровадити ефірне радіомовлення шляхом виробництва і закупівлі дешевих радіоприймачів з фіксованим налаштуванням на всі програми НРКУ та обласних держмовників. Цю пропозицію цілком можна впровадити і на загальнодержавному рівні.

Мова йде про місцевості, де неможливо відновити або ж економічно невигідно обслуговувати мережі, що зруйновані негодою чи під час газифікації або з вини приватних Обленерго, котрим належать дерев’яні опори-стовпи.

Найгірше, що обділені доступом до державного радіо і жителі віддалених прикордонних, гірських районів, де складно збудувати мережі. Очевидно, що годі було й мріяти про реалізацію ініціативи полтавців зусиллями лише облдержадміністрацій. Нещодавно це визнали й у Полтавській ОДА.

Має бути політична воля Кабміну до прийняття і виконання загальнодержавної програми підтримки ефірного мовлення НКРУ на засадах співфінансування не лише обласного чи районного бюджетів, а й державного.

До проекту державної ваги було б непогано долучити й ВАТ „Укртелеком», який би, як соціально відповідальна кампанія, міг би взяти на себе значну частину фінансового тягаря. Маю на увазі закупівлю приймачів для мешканців вищезгаданих проблемних територій.

Особливо важливо втілити задум у областях, що сусідять з РФ і Румунією, звідки неодноразово лунали територіальні претензії до нашої країни. Не таємниця, що мовники цих країн почуваються повноправними господарями в наших прикордонних областях.

Парадокс, але навіть про конкуренцію українських радіостанцій на українських землях із згаданими іноземними наразі не йдеться.

Після впровадження цифрового мовлення державні інституції мають подбати про ліцензування на мовлення по всій території Української держави всіх трьох каналів НРКУ у високих частотах FМ. Врешті-решт, якщо будуємо демократичну державу, то україномовні громадяни мають право отримати альтернативу «Русскому радио» та іншим FМ-русифікаторам.

Отож, насамкінець підкреслю: літак державної політики в цій сфері повинен мати два крила. Одне - це збереження, відновлення дротових мереж та будівництво сучасних оптоволоконних ліній. Друге - максимальне охоплення ефірним мовленням.

Сайт TEXTY.org.ua існує завдяки пожертвам наших читачів.

Фінансова підтримка кожного з вас дуже важлива для нас. Звертаємося з проханням здійснити пожертву на підтримку ТЕКСТІВ.

Наш рахунок на ПейПел: ykarchev@gmail.com

Наш гаманець у гривнях на ВебМані

U336801545841

Гроші на рахунок можна слати і на телефон

096 551 68 93 - це Київстар

, телефон тільки для збору пожертв, зв'язатися з нами можна по емейлу texty.org.ua равлик gmail.com

Якщо ви зробили пожертву, то просимо повідомити нас по емейлу texty.org.ua равлик gmail.com і вказати, на яку платіжну систему ви переслали кошти

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.

Щоб зробити пожертву щомісячною перейдіть сюди. Будь ласка, повідомте нам про ваш внесок на пошту texty.org.ua()gmail.com

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 30

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Но ведь и авторы соглашаются - проводное радио - позавчерашний день. Зачем держаться за уходящую натуру?
Государственная политика должна проводиться через перспективные виды вещания.

Можливо ідея автора в тому, що радіо від розетки це те, що _вже_ є. Альтернативи це добре, але хіба вони розвиваються? Тобто існує небезпека, що можемо залишитись і без радіо, і без серйозних альтернатив йому.

Які дурні, в мене просто зла не вистачає!
Праві в Москві, 1000 разів!
Еавіть якщо виключити те, що це радіо - єдине, що можна слухати на даний момент (верески та зойки по ФМ і голі дупи по ТБ я дивитися не збираюся, не дочекаються!), що без цього радіо деякі пенсіонери просто помруть, бо наше ТБ годиться тільки на смітник, так вони навіть не розуміють такої простої речі, як надзвичайна ситуація!

Можна сміятися скільки завгодно, говорити про "вчорашній день" і т.д. Але будь-яка аварія, надзвичайні події чи війна, боронь боже - як людей до бомбосховищ збирати? Як повідомити, щоб не виходили на вулицю, якщо аварія на АЕС?
Ідіоти...
Мені це нагадує роман Веллса "Машина часу". Були там такі, веселі, красиві та безтурботні, яких інші їли...

Сподіваюся на соціальну відповідальність власника і свідомість чиновників.

Я просто поражаюсь!
Не знаю, как там в Чернигове.
Давайте пройдемся по Харькову, зайдем в 100 наугад взятых квартир. В скольки из них слушают проводное радио?
Практически все известные мне люди и репродуктора не имеют, и розетку при очередном ремонте заклеили.
Какое бомбоубежище, какая авария на АЭС? Кто его услышит?

Знаєте, я вже не вперше бачу харків*янина, який вважає, що вся Україна - це просто великий Харків.
Ви про Чорнобиль щось чули?
У нас, наприклад, минулого року в місті було ЧП по міліцейській часті (маніяк бігав добу), всіх просили не виходити з будинків.
А те, що в новобудівлі, де ви живете, нема дротового радіо і в Харкові, як ви кажете, його ніхто не почує, то це вам на лихо, і пишатися тут нічим. Тут навпаки, плакати треба.
Бо замість кількох загальних повідомлень по радіо для всіх разом адміністрації вашого міста доведеться розсилати людей по квартирах та дзвонити кожному по телефону. Трудовитрати уявляєте?
Дурні вони, і все. А ви їх підтримуєте замість того, щоб лаяти.
А щодо війни та бомбосховищ, не кваптеся. всяко може бути. Утім, в Харкові можуть вважати, що як вони не бачили війни, отже її не ііснує і бути не може, так. Це не дивує.))))

Даже не знаю, что и ответить. Объяснять, что не живу я в новостройке? Зачем, если morning знает, что живу и мне сообщает.
Как писали Стругацкие "Пойди и останови прогресс!"
morning знает про Чернобыль и войну (это мы тут не знаем, поэтому нам сообщают) и считает, что радио нужно. А то, что его реально нет у людей и объявления по нему впустую для многих - тем хуже для них.
Удивительная логика, не знаю, что сказать.

То ви ж самі писали про харківські 100 квартир.
А в старих квартирах радіоточки є. тому я зробила такий висновок.
А взагалі я від вас не побачила аргументів, крім простого відкидання тих загроз, про які я сказала. Всі заперечення в дусі "та такого не може бути". Це слабкі аргументи, чи не так?
Глузування ваше повз, тому що я навела вам конкретний приклад минулого року, коли радіо згодилося. Ви моїм словам поки нічого, крім жартів, не протиставили. Тому не переконали.

М.б. я плохо пишу? Вроде понятно написано - в старых квартирах люди делают ремонт и заклеивают выход. А новых динамиков не покупают, старые выбрасывают.
Вы можете описывать сколько угодно разные угрозы. Я пишу о том, что это средство старое и молодые люди им не пользуются. Будет Укртелеком его поддерживать, не будет, есть такая угроза, нет ее, не пользуются уже миллионы людей проводным радио. Не включают, не слушают, не имеют. Пишут заявление в Укртелеком с просьбой отключить, если 5гр в месяц жалко или так просто не слушают.
Это медицинский факт. И сколько Вы еще ни напишите о опасности АЭС или паводков, все равно не будут слушать.
Речь о том, что государство, которое хочет донести информацию,должно пользоваться адекватными средствами. Теми, которые люди используют.
Например, сирены включать о)))
Но у нас они уже столько учений с этими сиренами провели, что теперь люди на них не пошевелятся.

Слухайте, я не знаю хто ви, але справляєте враження якогось підстаркуватого викладача цивільної оборони з провінційного вишу. Не ображайтесь, я це жартома.
А якщо серйозно, чого це ви раптом прийняли за аксіому, що дротове радіо - це найефективніший та найнадійніший засіб донесення інформації в разі надзвичайних ситуацій.
Я ж так розумію, мова йде про ситуації, де поширення інформації є критичним в межах години, а то й менше. В іншому разі, за сучасних обставин життя інформація сама пошириться вірусним шляхом і роль якогось окремого джерела її поширення суттєво зменшиться.
Якщо мова про яку-небудь атаку, паводок, аварію чи іншу НС, то чого це радіо раптом має стати таким порятунком? Навіть якщо воно є в хаті - воно що постійно має бути увімкненим? Людина може бути не вдома, просто не почути що там говорять і так далі.
Словом, я не бачу аргументів на користь того, чому це якесь дротове радіо є більш дієвим, ніж інші засоби передачі інформації.

Ні, я не підстаркувата. І не викладач цивільної оборони з провінційного вишу.)))))
Просто я реально дивлюся на речі, а не мрію якимись технократичними фантазіями. До того ж, мені трохи відомо, як вимикають мобільний зв*язок та глушать ефірні радіостанції під час війни.
Якщо ви волієте думати, що нам не треба мати ніяких запасних засобів зв*язку, продовжуйте так думати. У вас вдома, підозрюю, навіть свічок немає. Навіщо? Лампочка ж горить!
Бажаю вам усього найкращого.
Мені правда хочеться, щоб ви так і жили, не знаючи нічого ні про війну, ні про техногенні катастрофи, і тільки читали комп*ютерні новини та захоплювалися новинками.
Щасти вам!))))))

Слухайте, ну ви ж уже раз попеклися на швидких висновках. Я взагалі зараз не в Україні проживаю, відтак її сестема оборони мене безпосередньо не стосується. А ви все одно пиляєте своє "ось ви собаки необачні, не хочете, бути обережні".
На випадок якоїсь надзвичайної ситуації, я можу собі уявити досить просте і відносно недороге рішення: по місту їздить машина з гучномовцем і передає повідомлення небезпеку.
Чому обов'язково все треба передавати виключно конвенціональними ЗМІ?
І ще раз прошу вас: припиніть "залишенецівську" риторку. Наводьте реальні і переконливі аргументи, а не "а що як завтра війна".
Чому я опираюсь існуванню альтернитавної форми ЗМІ?
Тому, що її оплачують українські платники податків, а чим вона може бути ефективна я досі не помітив. З таким же успіхом, можна переконувати в доцільності утримання 100 тисяч загонів військової кінноти. І аргументувати це тим, що на випадок війни, кіннота не підведе, та ще й у випадку атомної війни, на відміну від електроніки не вийде із ладу.

А чому ви не відповідаєте на мій пост нижче? Відповіді на ваші питання дані там.

Конкретні доводи якраз я наводила, а ось від вас із Володимиром нічого так і не побачила, крім того, що "люди заклеюють розетки" та прохань "припинити риторику". Останнє особливо розчулює.))))
Отакі вони, наші "ліберали" - собі все, опонентам - "припинити риторику".
Трохи нижче чудовий пост Володимира з пропозицією провести опитування)))))
Тобто, удвох ви мене заткнути не змогли, і хочете тепер взяти масою)))))
Та попрохайте вже редакцію видалити мої пости, або забанити мене. Давайте!
До речі, я не перша висловилася з цього приводу, і просто висловила свою думку щодо описаного у статті. Затикати опонентів мені й на думку не спадало. Сперечатися почали саме ви, і з великим трудом мені вдалося витягти з вас 2 досить несерйозні заперечення по суті. Решта - не більш ніж бажання змусити мене замовчати. Даремно.)))))

Це нагадує мені стару радянську фразу "прогрес і реакція". Здається, я бачу те, що відбувалося у нас у минулому столітті, коли "прогрес" переміг "реакцію", а що було далі, ми всі бачили і бачимо. Можна було б посміятися, якби не було так сумно.

А машину, яка їздить поміж будинків із гучномовцем, я бачила, тож можу вам сказати, що на першому поверсі її чутно, на другому та третьому можна розібрати, а ось вище вже таке відлуння, що розібрати майже нічого не можна. )))))

Ваши доводы не свзаны с темой. Ваши доводы - бывают аварии на АЭС и наводнения. Вывод? Надо сохранить и развить проводное радио.
А какая связь? Вам, видимо, видна.
Обращают Ваше внимание - не слушают проводное радио миллионы, даже динамиков и выхода не имеют. Вы свое. И очень злитесь, что не верят в реальность предсказанных Вами катастроф.
Не поможет в этих катастрофах прооводное радио! Опять не слышите, опять злитесь, опять про Чернобыль. Это по кругу уже идет.

я взагалі-то, відповів на ваш коментар нижче своїм попереднім постом.
Якщо ви не можете побачити логічних зв'язків - це не моя проблема.
І ви там не дали відповіді на мої питання.
Ваш аргумент "я вимикаю радіо тільки тоді коли немає інтрнету" - це відповідь на питання окремо взятого респондента. Ви можете робити все що завгодно, це ваше право.
Але вас запитав, як і Володимир, що робити не з конкретно з вами, а з тими хто радіо не слухає, немає його. Також я поставив під сумнів його а) ефективність в цілому б) ефективність в умовах розвитку сучасних технологій.
Ніхто не заперечує, що потрібно займатись диверсифікацією. Але це не означає, що з міркувань диверсифікації потрібно озброїти частину солдат каменюками, частину міліції з автомобілів пересадити на кінні карети, а частину поштових сполучень замінити марафонськими бігунами.

Не скажу за Тараса, а в мене дійсно немає свічок. Є кілька ліхтариків на батарейках і певний запас батарейок. А на дачі планую збудувати невеличкий вітрячок як альтернативне джерело енергії.
Тому свічки стають не те, що зовсім непотрібними, але особисто я їх розглядаю як "аж на самий крайній випадок".

Тепер повернемось до наших засобів зв'язку. Я не сильно обізнаний в сучасних засобах екстреного зв'язку, але в мене є підозра, що є сучасні альтернативи. Наприклад як щодо мобільних телефонів? В автоматичному режимі телефонується всім абонентам українських операторів і передається повідомлення. Як Вам такий варіант? Адже радіо інколи і вимикають, а мобільні як правило тримають біля себе і на дзвінки відповідають...

А щодо "порятунку" від радіо, то скажу про себе: я включаю його тоді, коли нема інтернету.
Ідея зрозуміла?

Мені взагалі незрозуміло, навіщо так опиратися існуванню ЗАПАСНОЇ можливості почути новини? Ви схожі на одного мого родича, який пиляє жінку за те, що вона робить запаси крупи, борошна і олії.

Не можна класти всі яйця в один кошик, а ви затято наполягаєте саме на цьому.

Та ніхто не заперечує, щоб були альтернативні варіанти, питання лише в тому, чи обов'язково цією альтернативою має бути радіо чи є і інші (більш сучасніші, які біль ефективно і тотально охоплюють населення) варіанти.

Здається у разі війни дротове радіо буде важче вирубити ніж ефірне. Що з цього приводу думають наші військові експерти? Може Алєкс має знає детальніше?

Так, мені теж цікаво було б послухати.
А також думки щодо радіоперешкод, які діють на ефірне радіо, а на дротове - ні.
До речі, сучасний аналог дротового радіо - це інтернет-радіо. І модоль його слухає з великим задоволенням. Навіть мені подобається Молоде радіо, наприклад (хоча я вже не молодь).
Тож дротове радіо живе. А в будинках державне та міське дротове радіо просто необхідне. Бо для інтернет-радіо треба мати доступ в інтернет, а такими пристроями не всі користуються.

Ніяк не можу погодитися з тим, що ці радіо і в кращі часи слухали винятково інтелектуали, а «простому народу», мовляв, подавай маскульт («піпл хаваєт»!).

Не знаю як раніше, але за усіх часів незалежності це радіо слуахала лише аудиторія поціновувачів творчості Іво Бобула. Зберігати його, мабуть, треба, але аж ніяк не як як загаальнонаціональий пріоритет, а приблизно із тих же міркувань з яких Індіанці живуть в резерваціях.

І ще одне, хто сказав, що "невідомо" що там Фонд держ. майна передбачив. Є умови уряду України з продавжу підприємства, там визначені пункти, які має виконувати покупець.
Прямо там про артефакти стародавніх культур взагалі нічого не написано, але є таке:
Все із пункту 2:

1) г) надання загальнодоступних телекомунікаційних послуг згідно із законодавством, у тому числі у сільських, гірських та депресивних районах;
1) д) виконання визначених для товариства мобілізаційних завдань у порядку, встановленому законодавством, та утримання у належному стані об'єктів цивільної оборони;
1) ж) готовність телекомунікаційних мереж товариства до роботи в умовах надзвичайних ситуацій, надзвичайного та воєнного стану, в тому числі можливість оповіщення споживачів товариства в таких умовах;
2) б) надання телекомунікаційних послуг спецспоживачам за їх технічними вимогами відповідно до законодавства;

а також підпункт:

3) д) недопущення скорочення робочих місць та розірвання трудових договорів з працівниками товариства з ініціативи власника чи уповноваженого ним органу протягом трьох років після переходу права власності на його пакет акцій (за винятком випадків звільнення згідно з пунктом 6 статті 40 Кодексу законів про працю України або вчинення працівником дій, за які законодавством передбачене звільнення згідно з пунктами 3, 4, 7 і 8 статті 40 та статтею 41 зазначеного Кодексу) ; - дротове радіо обслуговує спец. персонал, якщо радіо ліквідують, то і персонал тримати не буде сенсу.
Так що ще принаймні 3 роки ваше радіо жити буде.

А взагалі, так не можна. Цивільна оборона - це одне, а те що технічно і програмно дротове радіо - це вчорашній день - факт. І ставити у приклад таке саме арахаїчне держ. тб, чий менеджмент виявився спритнішим і поки ще утримує прибутковість продукту, - це провальна аргументація.

Шановна редакція, можно пропозицію?
Чи є на сайті можливість влаштувати опитування?
Якщо є, влаштуйте, будь ласка на тему, чи мають читачі вдома працюючі репродуктори та розетки, чи слухають дротове радіо и чи почують важливе повідомлення, якщо його по радіо передадуть?

Нажаль такоїможливості немає. Але результат і так зрозумілий у білшості читачів немає.

Стаття і дискусія це зустріч двох паралельних світів. Ті хто слухають це радіо у своїй більшості не ходять в Нет, а ті хто в Неті це редіо, як правило, давно викинули. Але, дійсно, для багатьох людей це радіо дуже важливе, і його відключення через те, що при газифікації позносили стовпи вони сприймають дуже болісно.

Між іншим не віриться, о утримання мереж аж таке збиткове, з мене беруть 5 грн. щомісяця за радіоточку, хоча я навіть не знаю де вона, думаю, так з усіх київських квартир. Не мала сума набігає.

До речі така примусова плата це аналог бритнаського податку на BBC, чому б не подумати над перетворення цього заповідника в сучасне громадське розмовне радіо? Адже про відсутність розмовного радіо говорять багато і давно.

Я колись в новинах бачив сюжет про те, що таксофони занепадають, але Укртелеком героїчно продовжує їх встановлювати там, де немає звичайних квартирних телефонів (в селах і т.п.). А потім показують, як журналістка бере невеличке інтерв'ю у якоїсь бабці (вибрали таку абсолютно типову сільську бабцю віком десь під 70 років) щодо того, як ця бабця ставиться до ідеї встановити таксофон. Бабця одразу питає:
- А де він буде встановлений?
- Швидше за все в центрі.
- То це ще туди треба буде йти? Та я краще по мобільному подзвоню!
І дістає з кишені якийсь з бюджетних телефонів.

Це все я до того, що по-перше не варто недооцінювати технічну обізнаність населення (до того ж з часом люди похилого віку стають все більш "просунутими"), а по-друге - наші уявлення про реальність, з якою ми не стикаємось безпосередньо дуже часто базуються на міфах, причому це стосується не лише звичайних людей, а й навіть експертів. Я не маю жодних сумнівів у тому, що вельмишановний пан Пустовгар виходить з найкращих намірів, але наскільки в нього актуальна і усеосяжна (а не однобока) інформація - особисто я не знаю.

Пустовгар каже - радіоточки зникають і люди не можуть чути Промінь та Культуру. Пустовгар задає питання - як утримати існуючі точки? як розширити споживачів? Пустовгар знає що нема і ніколи не буде грошей на переведення модернізації для трансляції за допомогою нових технологій. Він пропонує робити все як по старинці. Це дешево і більшості зрозуміло. Всі інші пропонують забити на це радіо - "та його ніхто не слухає".

П.С. http://www.nrcu.gov.ua/index.php?id=510

1.Цікаво чи можна зробити обладнаня яке допоможе через радіо-дроти заходити в нет? Якщо можна, то дискусії про потрібність/непотрібність мережі відпадають самі по собі. Ну а НацРадіо повино викладати свої програми в мережу уже зараз.

2. Щоб ви не сумівалися у випадку початку військового конфлікту з Росією жоден мобільник не працюватиме, так само як і ефемки. Зараз війна починається із заглушки засобів звязку.

У випадку війни з Росією імхо взгалі багато чого цікавого буде... починаючи з поведінки перших осіб держави. Дивлячись на нашого верховного головнокомандуючого і моделючи в уяві можливий розвиток подій одразу, як казав один з персонажів гайдайовського фільму: "Меня опять терзают смутные сомнения..." :-/

Наразі світ пересідає на оптоволокно, а тут думки про інет через радіо. Я впевнений що якщо і можна буде, то це буде дорого, а інет буде повільний (щось на кшталт діалапа, максимум адсл.

Тут варто було б, як на мене, проявити ініціятиву людям на місцях – створювати підприємства або залучати вже існуючі, які б напряму домовлялися (вкладали угоди) з НРКУ й вирішували питання з технологіями, щоб ті, хто бажає, мали радіоточки. Хто не бажає – відмовляться. Громада може впливати й на політику НРКУ. Я маю знайомих – містян – що слухають «Промінь» і «Культуру», сам також їх слухаю, хоча й нереґулярно. І ми не є «поціновувачами творчости Іво Бобула», як писав у коментарі повище пан Taras :)

Я работаю в Укртелекоме. Количество абонентов проводногорадио за последние 3 года упала в нашем городе вдвое. Так что оно умирает естественным путём. Радиоточки остались только у пожилых людей. Например у моего отца. Причём наличие её аргументирует как morning.
Открою "страшный" секрет. Укртелеком начинает разводку оптоволокна в каждую квартиру, по желанию естественно, там будет интернет,телевидение и радиовещание.
А проводное вещание скорее всего передадут МЧС.
Для выхода в интернет по проводам существует оборудование, но у него серьёзные ограничения по дальности. А то что работает на большое расстояние очень дорогое. Да устаревшие это технологии.
А нсчёт упомянутых "умов" по несокращению по при продаже... Всех кого наметили сократят до уплаты последней части денег. И при этом не нарушат условий...