"Журналістика даних": величезний масив інфи у зручному інтерфейсі. Починаємо з Бюджету

Оцінка статті на цей момент: +7/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 94821 Перегляди
  • 9 Коментарі
  • 16/03/2011Дата публікації

Сайт ТЕКСТИ запускає новий проект: «візуалізація даних», або «журналістика даних». Він полягає у тому, що ми даємо можливість нашим читачам за допомогою зручного інтерфейсу самим аналізувати великі масиви інформації.

Першою нашою розробкою є візуалізація Бюджету України. Будь-хто може легко подивитися основні статті витрат, порівняти їх з витратами минулого року. Також наша веб-прграма наглядно ілюструє пункти витрат, які виросли або впали у порівнянні з попередніми роками.

Програма розбиває всі витрати по конкретному міністерству або установі у зручний, графічний спосіб - у вигляді так званого "bubble chart" (графіку з кулями різного розміру, в залежності від суми).

Бюджет - цікавий документ, і графіку з поясненням на що витрачаються народні гроші можна зробити набагато детальнішою і складнішою. Ми знаємо як це зробити, але нажаль це потребує набагато більше ресурсів ніж у нас є.

Крім Бюджету, навіть в Україні є маса відкритих і цікавих даних на, які більшість громадян не звертають увагу через технічну складність доступу до них. Ми плануємо і надалі розвивати «журналістику даних». Зараз вивчаємо можливість візуалізувати величезний масив інфи котрий міститься у Віснику державних закупівель.

Як стверджують деякі дослідники «журналістика даних», це одна з журналістських професій майбутнього, яка з’являється на фоні зменшення ринку та звільнень традиційних журналістів.

В Україні подібні проекти, здається, ще не реалізовувало жодне видання. Хоча ми працювали і раніше у цьому напрямку, але остаточно переконалися, що варто системно ним зайнятися після ознайомлення з досвідом Texas Tribune

Скористатися нашою програмою можна тут

_________________________

Сайт TEXTY.org.ua існує завдяки пожертвам наших читачів.

Фінансова підтримка кожного з вас дуже важлива для нас. Звертаємося з проханням здійснити пожертву на підтримку ТЕКСТІВ.

Наш рахунок на ПейПел: ykarchev@gmail.com

Наш гаманець у гривнях на ВебМані

U336801545841

Гроші на рахунок можна слати і на телефон

096 551 68 93 - це Київстар

, телефон тільки для збору пожертв, зв'язатися з нами можна по емейлу texty.org.ua равлик gmail.com

Якщо ви зробили пожертву, то просимо повідомити нас по емейлу texty.org.ua равлик gmail.com і вказати, на яку платіжну систему ви переслали кошти

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.

Будь ласка, повідомте нам про ваш внесок на пошту texty.org.ua()gmail.com

Оцінка статті на цей момент: +7/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 9

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Я так понял, что IE - не достойно журналистики будущего? о)))

Бібліотека, на якій написана ця програма, не підтримує ІЕ (він не виконує стандартні вимоги W3C, цілком в стилі Мікрософт - яка завжди придумує свої пропрієтарні стандарти)

Теоретично, можна зробити ще й окремо під нього, але у нас немає стільки ресурсів. Ми змушені просити наших читачів з ІЕ (їх близько 18%) використовувати якийсь інший сучасний броузер.

Про всі ці технічні деталі я можу написати в блозі.

Єксплорер - враг журналистики будущего. Замашки Майкрософта к моноподизации не достойны уважения :)

Дякую за корисний матеріал. Тільки трохи не зрозумів картинки з колами внизу.

Гм, ти не перший хто про це каже. Значить, треба щось виправляти.
Ідея проста - над самим великим колом підписана назва установи і сума, яка на неї витарчається. А кожне коло - це витрати на цю установу, але деталізовані по напрямкам. Розмір кола пропорційний сумі пункта витрат. Якщо на коло навести мишкою і почекати секунду, то з"явиться назва цьго пункту витрат.

Ідея візуалізувати, подати в графічному форматі дані сама по собі прекрасна. Непагана також реалізація по бюджетним даним. Втім, незрозуміло як ви пропонуєте приєднуватися?

Якщо нам вдалося полегшити тим людям, що зацікавлені у цьому питанні, вивчати Бюджет, його структуру, його динаміку, або пункти де явно прослідковується "дерибан" - це вже успіх.

Прохання до вас, читачів сайту, було б класно щоб ви поширювали інформацію, що є такий інструмент - чим більше людей будуть знати, на що витрачаються бюджетні кошти, тим краще для квсіх. Там дивись, і зробити щось з цого приводу будуть готові.

надіслала поштою технічне зауваження стосовно візуалізації

І ще одне - прошу всіх, якщо є ідеї щодо візуалізації/інфографіки на основі якихось цікавих даних по Україні - пишіть будь ласка пропозиції в коментах, або у мене на блозі. Буду вдячний!