27 різноманітних фактів про сайт Вікілікс (Wikileaks) та його засновника Джулієна Есанджа (Julian Assange)

Оцінка статті на цей момент: +6/-1
Читати Не читати Коментувати
  • 165865 Перегляди
  • 27 Коментарі
  • 07/12/2010Дата публікації

Один з провідних професорів Школи дипломатії при Колумбійському університеті, фахівець з Близького сходу, заявив що студентам, які не читали інформацію з Wikileaks, краще до нього на екзамени не приходити. Найкраще, що може зробити КІМО - відкрити спецкурс по вивченню "Кейблгейта" - 200 тис телеграм ("кейблс") від посольств США в різних країнах. Можливо хоч після цього малограмотні дипломатичні представники від України, які у більшості своїй купують посади за гроші, навчаться коротко і зрозуміло готувати звіти в Київ. Всі інші предмети КІМО можне відмінити, все одно вони мають мало спільного із світовою дипломатією.

Автор: Анатолій Бондаренко

1. В дитинстві громадянин Австралії Джулієн Есандж був досить непоганим хакером (нік - Mendax), допоміг написати книгу про комп'ютерний андеграунд, а на початку 90-х років притягався до суду автралійською владою за проникнення в комп'ютерні мережі. Есандж є автором програмового забезпечення для шифрування, одного з перших портсканерів, та програми для пошуку в інтернеті surfraw

2. Один з емейлів Есандж - me@iq.org. Архів того, що він писав до початку своєї світової слави, знаходиться за тою ж адресою, що і мейл ( якщо добре поритися - підказка)

Джулієна Есанджа вже називають Лютером сучасності

3. Сайт Wikileaks, назву якого можна перекласти як "витоки інформації + вікі", на цей момент не має жодного відношення до wiki, натомість повністю присвячений витокам. Вони потрапляли на сайт за допомогою спеціальної форми, куди інформацію міг злити кожен бажаючий. Есандж, в далекому 2006-му році, презентував Wikileaks на всесвітньому соціальному форумі в Бразилії (лівацький анти-Давос), та повідомив, що на той момент сайт містив 1 млн. секретних документів з усього світу, і закликав редакторів-добровольців допомогти їх впорядкувати ( за принципом Вікіпедії)

4. Один із засновників Вікіпедії, Ларрі Санджер, вважає Есанджа ворогом американського народу.

5. Декілька впливових політиків-республіканців закликали фізично знищити Джулієна Есанджа, як терориста, без проведення судового процесу. Сара Пейлін назвала його "агентом ворога, у якого на руках кров невинних жертв". Остання серія витоків, яку вже назвали "Кейблгейт" (кейблс -телеграми від посольств США в різних країнах), призвела до того, що з кінця листопада прокуратура США готує проти Есанджа звинувачення в шпіонажі.

6. Школа дипломатії при Колумбійському універі спочатку розіслала попередження своїм випускникам, що цитування та посилання на матеріали Wikileaks може загрожувати їх кар'єрі в держорганах США, однак через день офіційні особи універу спростували попереднеє повідомлення, заявили про важливість свободи слова та Wikileaks. Один з провідних професорів закладу, фахівець з Близького сходу Гері Сік, заявив що студентам, які не читали інформацію з Wikileaks, краще до нього на екзамени не приходити.

7. Найкраще, що може зробити КІМО - відкрити спецкурс по вивченню "Кейблгейта" - 200 тис телеграм ("кейблс") від посольств США в різних країнах. Можливо хоч після цього малограмотні дипломатичні представники від України, які у більшості своїй купують посади за гроші, навчаться коротко і зрозуміло готувати звіти в Київ. Всі інші предмети КІМО можне відмінити, все одно вони мають мало спільного із світовою дипломатією.

8. За Есанджа публічно вступився відомий сенатор-лібертаріанець Рон Пол, який дав зрозуміти, що ставить свободу висловлювання вище, ніж національну безпеку.

9. Джулієн Есандж перебуває у міжнародному розшуку по лінії Інтерполу за поданням від Швеції через звинувачення у згвалтуванні. Після сексу за обопільною згодою, постраждала (відома у країні феміністка) через декілька днів після події написала скаргу на Есанджа, що той в якись момент відмовився використовувати перезерватив. За шведськими законами це вважаєтся сексуальним насильством.

10. Минулого тижня знизилися акції декількох великих компаній з Волл-стріт, наприклад Banc of America впав на 10% після того, як Есандж оголосив його своєю наступною ціллю. Не рахуємо ядучих коментарів від американських журналістів, мовляв витоки щодо фінансових гігантів можуть здивувати, лише якщо там йдеться про масові вбивства.

11. Есандж є ініціатором "раю для свободи слова" - спеціальної системи законів, яка повинна бути прийнята в Ісландії, що дозволить ЗМІ, які зареєструють представництва в цій країні, стати під захист її законодавства і не боятися судових переслідувань через свої публікації в інших країнах світу. ТЕКСТИ вже писали про цю ініціативу. Ключовим партнером Есанджа була депутат ісландського парламенту Біргітта Йонсдоттір.

12. Після останніх скандалів Йонсдоттір звинуватила Есанджа в мегаломанії та закликала відійти в сторону, щоб не нашкодити справі Wikileaks.

13. Восени 2010 року Wikileaks оприлюднив найбільш детальний опис війни в історії ("Іракське досьє") - більше ніж 400 тис сторінок звітів з місця бойових сутичок. Серед іншого, в них йдется про більше ніж 15 000 випадків загибелі цивільного населення, про які раніше не знали.

14. Дякуючи Wikileaks ми отримали можливість побачити, як працює найпотужніша дипломатія у світі

15. Дякуючи Wikileaks ми отримали докази від третіх сторін, наскільки важливою для Росії є тема історії України, і скільки зусиль вони докладають щоб зменшити масштаби Голодомору

16. Держдеп США 2 місяці тому у відповідь на пропозицію Есанджа відмовився допомагати редагувати телеграми, щоб викреслити з них призвіща людей, які можуть постраждати за зв"язок з американськими дипломатами

17. Натомість, уряд США практично проводить війну на знищення Wikileaks. На цей момент для Wikileaks відмовилися надавати послуги: компанія Амазон, Мастеркард, Віза, платіжна система PayPal, швейцарський Post Bank. Останні дві установи заморозили 100 тис євро у вигляді пожертв, які були зібрані для судового захисту Есанджа та підтримки серверів Wikileaks.

18. На стороні Есанджа та Wikileaks виступили могутні анонімуси з сайту 4chan. Вони вже оголосили про наміри жорстоко покарати PayPal за ганебну поведінку. Незабаром сайт системи буде атаковано. Атакуючі "поклали" сайти шведської прокуратури та Post Bank, сайт PayPal працює важче, ніж зазвичай. 08 грудня здійснена успішна атака на Мастеркард та Візу.

19. Wikileaks втратила своє ім'я - Wikileaks.org Це сталося після того, як компанія EasyDNS EveryDNS виключила його з своїх баз даних, мотивуючи дуже сильною DDoS атакою на свої сервери, від яких могли постраждати їх інші клієнти. Ситуацію врятував Твітер та Фейсбук - нові ІР-адреси та імена дзеркал Wikileaks передавалися в соціальних мережах в режимі реального часу, з рук в руки. За чутками, на цей момент є тиск на керівництво Твітера та Фейсбука для того, щоб призупинити екаунт Wikileaks.

20. Фейсбук виступив із заявою, що поки не бачить на сторінці Wikileaks з 1 000 000 учасників нічого незаконного. Щодо Твітера, трохи підозрілим виглядає факт, що Wikileaks не зміг за ці дні вийти в тренди.

21. Частина серверів Wikileaks, після переїзду з Франції та невдалої спроби хоститися на Амазоні, перебувають на майданчиках шведського провадера PRQ, де їх знову атакують. Провайдер відомий тим, що хостив сайти Pirate Bay та "Кавказ-центр"

22. На цей момент добровольці створили 500 дзеркал сайту по всьому світу. Їх список можна знайти тут: http://vrx.net/wikileaks/

Легендарний Джон Перрі Барлоу, один із засновників Eff.org, заявив що "перша серйозна інформаційна війна відбувається тепер, полем битви є Wikileaks, а ви - солдати на ній"

23. Методи, якими США намагається цензурувати витоки Wikileaks по "Кейблгейту", схожі на китайські спроби цензурувати інтернет. "Цензори відрізняються лише якістю обгрунтування своїх дій у суді" (с)

24. Умберто Еко з приводу Wikileaks зауважив, що за правилами спецслужб, топ-секретні повідомлення повині містити лише усім відомі дані - інакше їм не повірять. У якості прикладу він наводить цілком таємну телеграму від посольства США в Римі стосовно Берлусконі. Інформацію, що в ній містилася, ще за тиждень до того вдкрито надрукував NewsWeek.

25. Людина, що допомогла Есанджу та Wikileaks набути по справжньому світової слави - рядовий Бредлі Менінг, 21-річний хлопець з величезними проблемами у своїй гендерній ідентифікації (трансвестит, який не міг визначитися хто він за статтю), який зміг скопіювати Афганське, Іракське дос'є та "кейблз" і передати цю інформацію Асанжу через знайомих хакерів. Менінга здав інший екс-хакер, а тепер штатний інформатор ФБР та один з авторів журналу Wired Адріан Ламо. Менінга або стратять, або посадять в тюрму на довічне ув'язнення.

26. Багато людей відчувают, що витоки з Wikileaks - це не просто гігантський скандал світового рівня. Есанджа, обгрунтовано чи ні, порівнюють з Лютером, а Кейблгейт - з прибиттям маніфесту на церковні двері. Не здивуємося, якщо вся історія з Wikileaks завершиться радикальною перебудовою світового устрою. Принаймні, хвилі від витоків йдуть дуже великі: вже є голосні відставки політиків, Піратська партія Швеції запропонувала створити альтернативну, децентралізовану систему DNS-імен, а Вашингтон почав відкликати своїх дипломатів.

27. Джулієн Есандж навряд чи є мегаломаньяком, спраглим до світової відомості. Насправді він рухався до своєї мети більше 10 років (Він хотів зробити сайт для витоків ще в 1999 році, коли зареєстрував ім"я leaks.org)

Яка його мета? Схоже, що він прагне сильно змінити, якщо не знищити, існуючу систему урядування. Діючу систему урядування він вважає авторитарною змовою - за переконаннями Есанджа, авторитарне керування не може відбуватися у будь який інший спосіб, ніж змова. Таким чином, він прагне знищити свого ворога за допомогою витоків секретних матеріалів. Як стверджує Есандж в одному з своїх програмних документів, закриті організації страждають від витоків неспівмірно сильніше, ніж відкриті. Сама ж загроза оприлюднення секретів в будь який момент, повинна сильно зменшити їх загальну кількість.

28. Ім'я Julian Assange правильно вимовляється як Джулієн Есандж, де перший звук призвіща- середнє між "а" та "е", а звук "д" в кінці майже не чути. Наголос - на другий склад.

Друге, маловідоме ім'я Есанджа - Пол (Paul)

_________________________

Сайт TEXTY.org.ua існує завдяки пожертвам наших читачівФінансова підтримка кожного з вас дуже важлива для нас. Звертаємося з проханням здійснити пожертву на підтримку ТЕКСТІВ.

Наш рахунок на ПейПел: ykarchev@gmail.com

Наш гаманець у гривнях на ВебМані

U336801545841

Гроші на рахунок можна слати і на телефон

096 551 68 93 - це Київстар

Якщо ви зробили пожертву, то просимо повідомити нас по емейлу texty.org.ua равлик gmail.com і вказати на яку платіжну систему ви переслали кошти

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.

Щоб зробити пожертву щомісячною перейдіть сюди. Будь ласка, повідомте нам про ваш внесок на пошту texty.org.ua()gmail.com

Оцінка статті на цей момент: +6/-1
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 27

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Спостерігання, того, як сотні тисяч людей із завзяттям розвалюють будинок в якому живуть оптимізму не додає. Принаймні ми в цьому будинку при таких розкладах, не житимемо ніколи, поки доростемо, щоб на вході витирати ноги, його вже не буде. Я не шкодуватиму, якщо цьому чуваку впаяють пожиттєве увязнення, навіть якщо це не зупине наступного пі**а

Народ з непідробним ентузіазмом відчиняє ворота Риму перед варварами. Цього не зміниш, але як до цього адаптуватися?

>Народ з непідробним ентузіазмом відчиняє ворота Риму перед варварами.

Браво, один з найвлучніших коментарів по сабжу, який я почув на цей момент. Чому не зміниш? Варварів багато, але і цивілізованих людей досить.

Человек, который говорит, что ему не нравится "авторитарная власть", но при этом больше всего не нравится США, а Китай или Иран с Россией - ничего, терпимо, не может вызвать никакого доверия.
Я против репрессий в отношении его (с Анной Ардин он сам как-нибудь разберется, милые бранятся - только тещатся), но против шумихи вокруг его имени, восхвалений, использования его текстов в политической борьбе. Надо бы нормальным людям относиться к его усилиям так, как они того заслуживают, причем не скрывать своего отношения.

Але дл я України скандал має одні позитиви. Ми отримали документи, які свідчать про те, як Росія давила на інші країни з привод Голодомору, прочитали підтвердженя тому, що напад на Грузію готувався задалегідь. Знаємо, що наші політики в посольство США ходяьб, як на сповідь, цей фак очевидно сильно засмутив посольство Росії.

Думаю, коли скандал вляжеться, до американського посла вишикується ціла черга олігархів.В то Фірташ розказав усю правду по свій бізнес, а Ахметов, котрий "хрещений батько донецького клану", ні. Побіжить розказувати, як миленький.

Ще б пак!
Це ж спрямовано не тільки проти США, але проти так званих "наддержав" узагалі. "Наддержави" тепер не можуть вільно брехати. Для них це, звісно, трагедія. А для нас - навпаки.

Цей коментар вилучено модератором.

Щодо Грузії, ситуація не така однозначна, як здається, якщо не дуже вірити грузинському офіціозу. Що публіковали Вікі і Руставі-2, це дві різниці. Але я не знаю англійську настільки, щоб робити якись висновки. Втім, не дивно, що американскькі дипломати могли думати що завгодно, бо вони знаходилися в Тбілісі, і не бачили жодного осетина в очі, тим більш не були в Південій Осетії. Я теж думав абсолютно по-грузинські, поки не побував там. Більшого грузина, ниж я, не було до того, як заїхав в Цхінвал в 1991.

Есть большая разница между событиями 1991г. и 2008-го. В 1991 Грузия была не права в отношении Осетии и Абхазии, хотя, с другой стороны, была жертвой СССР.
В 2008 она была чистой жертвой, без своей вины.

А я читаю Вікілікс майже щодня. Свідчить тільки про одне - не така вже вона й страшна, та американська політика. А оцінки лідерів набагато м'якші, ніж у газетах.
Найцікавіше надійшло сьогодні, про план НАТО щодо захисту Польщі та Балтії. Значить, не кинули. Їх не кинули. Значить, і ми не одні перед Росією.
Ви, панове, як хочете, а я цим хлопцям вдячна за це. А американські забаганки мене не цікавлять. Хай там що.

Извините, а что Вы узнали для себя нового? Ведь там нет ни 1 именно документа. Там переписка, т.е. доклады, сообщения, ссылки на документы. Или я чего-то не знаю?
То, что страны Балтии США считали частью западного мира всегда и не соглашались на их вхождение в СССР мы знаем давно. Украину это ни с какой стороны не касается.
Серьезно, я личноне узнал ничего для себя нового. И цену луценкам-грищенкам тоже знал давно.

Есаедж не піонер, він іде стопами майора Мельниченка, думаю і ставлення до нього буде таким самим.

Насторожує інтерпритація депеш яка друкується в "офіціному партнері Вікілікса в Росії" - Русском Репортьорє. Читаєш, як наче ОРТ дивишся. Подивився там фотки з приміщення де "запускали" публікацію досьє, - з розмахом, сладо віриться, що на це скинулися добровольці.

Ще цей викид інформаційно перебив нагородження китайського дисидента Нобелівською премією.

А так ніякого особливого "разоблаченія" немає, не бачу жодної аморальності в цих звітах. Хоча Америці зашколить сам факт публікації, ну і попалені контакти дипломатів.

Згоден з morning. Дійсно, це право американських дипломатів, як кого називати. Певно, такі переписки є у всіх. Хоча не виключаю, що це був злив: США черговий раз сказали, що у них є право гадити всьому світу на голову. Лідер має право так робити. Домінуючий самець не користуються т.з. мораллю. Це все казки для бета-самців і паріїв.

Я думаю, це організував головний конкурент домінуючого бета-самця, так скать прото-бета-самець

Та у того бета-самця пуки не висточить на таке. На то він і бета. На жаль. Але самки мають зробити висновки. Думаю, Україна має шанс тільки з Америкою.

Я одразу ставився до цього скептично. Сам стиль того, як це відбувається нічого хорошого не навіював.

Останні ж витоки - тільки це підтверджують. Нагадаю, що окрім дипломатичних листувань, на котрі дрочить вся планета, останнє, що опублікувала Wikileaks - список об'єктів, котрі дипломати США оцінили як важливі для нацбезпеки США. Більшість цих об'єктів - поза межами США, це і кобальтова шахта в Конго, і російський газопровід, і клініка з виробництва інсуліну в Данії, і порти, кабелі під водою, і тд і тп.

Це як готовий варіант для to-bomb списку Аль-Каїди, котра свої руки не дотягне до баз в США, і навіть газопроводу в росії, а ось інсулінову клініку в мирній Данії хряпнути - самий раз. Таким чином підставляються десятки тисяч людей, котрі в США і не були, мабуть, ніколи.

Навіщо це було зроблено Wikileaks? Яка користь від цього списку суспільству? Ніякої. Це просто помста. Як мстяться діти, котрих образили. І це ще раз свідчить про незрілість власників сервісу, і про, відповідно, небезпеку, коли до таких людей потрапляє подібна інформація. Що буде наступним? Список лабораторій бідних країн світу, де можна поцупити/викупити конкретні матеріали і речовини для виготовлення біологічної/хімічної зброї?

Тепер, власне, про людей. Асандж, котрого сьогодні таки заарештували в Лондоні, звісно, намагається поставити звинувачення в сексуальному злочині в один ряд з подібними заходами як відмова PayPal, MasterCard, Amazon, EasyDNS від послуг для Wikileaks, як замороження в швейцарськрму банку його рахунку, як ddos-атаки на сайт. Чи є це так - невідомо наразі. Тільки суд може визначити чи шведський ордер - це щодо чогось реального, чи проти нього так бориться світовий імперіалізм.
Цікавіше інше. Що "обличчя" світового імперіалізму в данному випадку - одна з провідних феміністок (а значить і лівачек гг) Швеції. Наскільки я розумію, суть звинувачення в тому, що він відмовився одягнути презерватив в "той самий" момент, і погнав робити свою справу без нього проти її на то волі. Збочинське законодавство Швеції то описує як сексуальний злочин (і правильно, імхо).

Тепер реальн якась win-win ситуація)) Або виявляється, що феміністка-лівачка збрехала на користь уряду США, або те, що наш персонаж, що страждає манією величі (про що сказала його колишня ліво-соратниця- депутат Ісландії, з котрою він розробляв законодавство, що робить Ісландію інфо-раєм для реєстрації онлайн-видань і тд), таки дійсно винен і поїде сидіти в соціалістичних тюрмах Швеції.

Если верить Латыниной, то эта феминистка, во-первых, поведена на мужском доминировании (подала в суд на студента, который на ее лекции писал SMS-ку, что она расценила как демонстрацию этого самого джоминирования), во-вторых, подала на него после того, как узнала, что через несколько дней он переспал с ее подругой. До этого его отказ от презерватива ее не волновал.
Нет, на мой взгляд, когда леваки между собой цепляются, это полезно.

Вона просто не хоче, щоб його посадили в Америці. Сдітиме у Швеції - на вихідні йому видаватимуть презерватив (за рішенням суду) і він приходитиме до неї в гості.

В прекрасній країні Росія й досі засекречені докумени, котрі стосуються Другої світової, чи як вони називають Великої Вітчизняної. Не кажучи вже про документи, котрі стосуються репресій і переслідування інокамислячих в СРСР. А про розсекречння докуметів котрі стосуються сучасної Росії не заїкаються навіть найрадикальніші російські опозиціонери і журналісти. І при цьому сотні тисяч ідіотів по всьму західному світу пруться від ВікіЛікс і вважають себе викривачами світової змови.

Якби вони побачили хоч одну тисячну відсотка від того що заховано в архівах Росії, у них би зїхав дах від шоку. Але вони ніколи російських архівних документів не побачать, бо нічого про це не знають і знати не хочуть.

Але чомусь люди бачать "страшні та брутальні змови" саме в діях США. Певно тому, що в вільних країнах такі от "змови" можна викривати майже безпечно та безкарно. Та ще й виглядати для купи людей героєм.
Кумедно ... :))

Так ведь эти документы, наверняка, не оцифрованы о)))
И Эссандж ведь не первичные документы опубликовал, как я понимаю, а внутреннюю переписку. Т.е. там нет секретного распоряжения госдепа, а есть рассуждения чиновников по его поводу. Или я не все знаю?

Вікілкс прагне публікувати все, що отримає. Тому в контексті цієї гілки не має значення опублікуав документи, чи просто переписку.

Я имел в виду, что нам говорят - Мы показали, как на самом деле делается политика.
А что показали на самом деле, не известно. У меня ощущение, что показали как американский чиновник отрабатывает жалованье, посылая начальству нужное к-во Кбайт информации. А что с нйе сделали, превратили в политику или поместили в архив, где кроме хакера ее никто не читает, неизвестно.
У меня ощущение, что настощих американских архивов нам тоже не показали.

Очевидно тільки одне: треба відміняти закони, які карають за так звані "сексуальні злочини". Інакше кожен може опинитися за гратами. Помітили, всі держави мають такі "закони", бо, використуючі їх, можна проводити хоч які репресії. І перед тим як виступати проти Податкового кодексу, треба відмінити саме їх.

Якщо серйозно, то історія з Вікіліксом засвідчила: вітер глобальних змін набирає сили. Питаня: як правильно поставити вітряк?

Куди старший американський брат поставить, там і буде стояти.