"Проект, який фінансується читачами": план взаємодії редакції з людьми, які готові платити гроші для сайту

Оцінка статті на цей момент: +3/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 168467 Перегляди
  • 9 Коментарі
  • 08/10/2010Дата публікації

Як справедливо вказано в обговоренні початкової статті про підтримку сайту грошима, перед тим як платити гроші, люди мають знати на що їм можна розраховувати.

Після обговорення статті про фінансування сайту читачами, ми виписали частину із запропонованих ідей в цьому тексті. Чекаємо на вашу реакцію

План (драфт 0.1)

1. Контент

1.1 На гроші читачів ми публікуватимемо цікаві, несподівані, та варті суспільного обговорення тексти. Наші матеріали сприятимуть поширенню спільних (з читачами) цінностей, - свобода, співпраця, самоорганізація, взаємодопомога, український патріотизм. (принципи, що виписані в "декларації прав людини", ми підтримуємо за визначенням)

1.2 Ми будемо менше приділяти увагу щоденним подіям на користь пошуків

трендів, глибшого аналізу та прогнозів на майбутнє, З іншого боку,

якщо ми писатимемо про якись поточний феномен, ми зробимо це так, щоб

найсистемніше розкрити сутність теми - таке собі інтелектуальне

міні-розслідування.

1.3 Сайт не буде підтримувати якусь політичну партію. Водночас, ми не

виключаємо що за можливості працюватимемо з партіям, цінності яких ми поділяємо. Але ця співпраця буде публічною.

2. Підтримка сайту

2.1 Фінансова підтримка

Як було запропоновано в коментарях (http://texty.org.ua/pg/article/editorial/read/24761) редакція вважає що фінансування варто розглядати як підписку на періодичне видання - якщо сайт подобаєтся, людина платить щомісяця якусь суму (не менше, ніж 20 гривень). Якщо ні - людина

перестає перераховувати гроші. Тобто, повинен існувати відповідний рівень довіри читачів до редакції - і його можна сформулювати так: редакція поділяє цінності читачів, що платять гроші, і зробить редакторську роботу (в середньому) трохи краще ніж загалом в країні.

(Мотивація - за свої гроші ви а)будете читати цікаві вам тексти, б) будете поширювати близькі вам ідеї серед інших людей).

Не буде одного генерального спонсора, щоб у нього не було можливості зупинити проект. Потрібна диверсифікація. Інституційні спонсори (гранти фондів, чи співпраця із політиками) можливі, за умови зазначення їх участі.

Якщо зявляється такий спонсор, то цінність пожертв тільки збільшується, адже вони є інструментом, який дозволятиме зберігати незалежність сайту.

Максимальний розмір індивідуальної пожертви - 5000 гривень на місяць.

2.2 Реклама(партизанський маркетинг)

Як показує наш досвід, ніж купувати трафік на укрнет (можливості чого

у нас до того ж немає), набагато краще, коли читачі поширюють

інформацію по своїм мережам - через всі можливі канали! Це можуть бути

мікро емейл-розсилки (по офісу, по знайомим). Лінки на матеріал, що

вам сподобався (хочаб один в день) на форумах (там де ви буваєте). У

групи в фейсбуці та вконтакті. У статуси в гмейлі та повідомлення в

твітері. Одним словом - де тільки можна. Для кожного з читачів - це 10

хв. на день, а для сайта - велика реклама. Головне, робити це щиро.

3. Технологія

3.1 Перше, що потрібно зробити - це створити групу Гугл (інший

інструмент?), в якій читачі що платять гроші на сайт, будуть

обговорювати його діяльність, формулювати спільну думку з критикою і

пропозиціями до редакції (це крім обговорення в коментах, звичайно),

координувати дії по фінансовій та рекламній підтримці сайту. Це буде так званий "Клуб друзів сайту" Критика має бути конструктивною, не-персональною, з конкретними пропозиціями.

Редакція зобов"язана розглянути і протягом 3-х днів дати обгрунтовану відповідь, вибачте за казенний стиль.

За наявності коштів "Клуб" визначатиме найкращий текст за місяць і оглошуватиме про премію його автору. Премія може видаватися, як журналістам, які пишуть до нас за гонорари, так і тим, хто ставить тексти безкоштовно.

Хто з відвідувачів візьмется бути модератором такого "клубу друзів сайту"?

Краще щоб адмін-права були не у одної, а у декількох людей.

3.2 Ті, хто платить або збирається платити, запишіться будь-ласка в

обіцянки на сайті ПледжБенк, які ми створили. Це допоможе визначитися

тим людям, що вагаються. (http://www.uk.pledgebank.com/50ForTexty)

3.3 Збір коштів відбуватиметься, в порядку важливості:

- на банківську картку (напишіть нам на мило: texty.org.ua @ google.com, якщо ви бажаєте перевести пожертви карткою))

- на гаманець вебмані у гривнях (U336801545841)

- на рахунок в PayPal ( поки що це неможливо)

3.4 На перших етапах замовлення статей буде відбуватися по надходженню коштів. Коли джерело стане більш сталим - раз на два тижні, потім раз на тиждень.

3.5 Ми надаватимемо журналістам можливість публікувати свої звернення з проханнням профінасувати написання тої чи іншої статті.

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.

Щоб зробити пожертву щомісячною перейдіть сюди. Будь ласка, повідомте нам про ваш внесок на пошту texty.org.ua()gmail.com

Оцінка статті на цей момент: +3/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 9

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

В мене є ідея одного матеріалу, і я думаю оголосити фандрайзинг під цей конкретний матеріал. Зараз запишу відеозвернення ))

давно ми вас не бачили.давайте відеозвернення.
нічєго лічного.ги-ги

По пункту 3.1 Впевнений, що варто користуватися службами гула. Створена група надасть не тільки можливість обговорення "куди котиться тексти.орг.юа", а і можливість користуватися повним набором служб гугла. Наприклад, якщо необхідно буде голосування, то це легко реалізується через гугл.докс.

Пропоную такі доповнення:

2.1.1 На сайті буде створено сторінку де в розділах будуть зазначатися допомога що надійшла для сайту, витрати на роботи, поточний баланс фонду.
2.1.2 В розділі "Допомога" будуть вказані фінанси що надійшли для сайту з вказанням дати, суми та імені жертводавців.
2.1.3 За бажанням жертводавця його ім'я може не вказуватися. В такому разі в полі імені зазначається "Анонім" або "Невідомий".
2.1.4 В розділі "Витрати" будуть вказані фінанси що були витрачені на роботи, пов'язані з розміщення статей. Цей розділ міститиме перелік назв статей з автором та сукупною вартістю, під кожною з яких у вигляді таблиці зазначатиметься кошторис робіт виконаних по статті. Наприклад:
Команда ЮАтім - команда молодості нашей (Солодьоко) 450грн.
проїзд - 4 грн.
гонорар - 400грн.
вичитка і редакція - 46грн.

П.С. На мою думку кошторис дозволить більшій кількості людей впевнитися що стаття таки коштує тих грошей, що просять автори. Непоінформованість може призвести до питань "блін а чому 1000грн. а не 450"?

Нормально, головне щоб саму ідею фінансування з боку читачів вдалось реалізувати.

Написав коментар - сайт видав помилку (щось там про те, що щось застаріле... причому це помилка саме сайту, а не мого браузера). Тому коротко.

1.3. Не зрозуміло як саме буде виглядати співробітництво з партіями і чим це буде відрізнятись від їх (медійної) підтримки.

3.1. Чи не потоне обговорення у морі флуду?
Просто відповідати на питання - не зовсім розумно, варто створити систему, в якій можна було б не лише задати своє питання, а й підтримати чуже. Відповідно редакція має дати обґрунтовану відповідь на питання, що набрали не менше певної кількості голосів.

3.3. У вебмані є можливість виписувати рахунки. Мені було б зручно, щоб мені періодично приходив такий рахунок і я його сплачував.

Маю кілька зауважень.
1.На мій погляд відмова від власних новин дуже звузить аудиторію сайту та зменшить його вплив. Новини робити, може, й дорожче, але на перспективу абсолютно необхідно планувати їх виробництво. Сайти, на яких з`являєтьс 3-5 статей на тиждень поступово вмирають через те, що їх перестають відвідувати, які б надзвичайно розумні татіі там би не публікувались.

2.Взагалі наявність Укр. правди і УНІАНУ великою мірою задовольняє потребу більшості інтернет спльноти. Тому щоб відвоювати свою аудиторію треба щось особливе запропонувати (може варто будо б побрейстормити, що саме).

3. Маю певне коло друзів (хай і не дуже широке), для яких надавати фінансову підтримку у вказаних редікцією межах не обтяжливо. Хотіла б послати їм лінки на щось ексклюзивне з сайту і запрошення переказати кошти, але поки що нажаль не бачу тут чогось, що надавалось би на таку мету. Не хочу нікого образити, але контент скоріше посередній поки що.

По 3-му пункту: є можливість сортувати статті (наприклад, на першій сторінці) не лише за часом, але й за оцінками або відвідуваністю. Тобто, тут популярність статей визначають наші читачі.

Якщо (гортаючи цей список статей) ви не знайдете нічого цікавого, можливо цей сайт просто не вартий вашої уваги.

Я не з редакції і навіть не автор, але зауваження: "поки що нажаль не бачу тут чогось, що надавалось би на таку мету. Не хочу нікого образити, але контент скоріше посередній поки що" мені настільки знайоме, що, як-то кажуть, "не можу мовчати". Якщо Ви бажаєте, щоб матеріал був кращий, то надайте кілька посилань на дуже хороші матеріали, подібні до яких Ви бажали б бачити тут. Цілком можливо, що автори теж так можуть, однак просто не знають, що Вам хотілось би бачити саме таке.

ок. Спробую скористатися сортуванням та пошукаю уважніше.