Дивно якось.Яке ж Різдво 25 січня? Як я знаю католицьке Різдво 25 грудня,а не 25 січня...

До уваги шановних коментаторів - схоже, що російські пропагандисти, які набігли в коментарі до статті, паралельно наскаржилися на автора статті Цукербергу. Тому відповідати на ваші запитання у фейсбучних коментарях я поки що не зможу. Якщо треба - відповім у загальних коментарях. З повагою, Сергій Лук'янчук.

реально зрозумілою мовою пояснено. наче як для людей написано. Дякую!

Якщо північна Африка матиме привабливіший інвестиційний клімат ніж Україна, то українські підприємці працюватимуть в північній Африці, так само як і американські. А в Україні й далі "працюватимуть" тільки "освоювачі бюджету", чиї імена всім відомі, з відомими ж наслідками для "технологій" і "процвітання". Українці мусять зробити те, що крім них ніхто зробити не може (хіба що шляхом прямої окупації, але крім путіна бажаючих наразі нема): взяти під контроль свій держапарат. А автомобілі краще і дешевше зробить Тойота, "підтримувати" її не треба.

Ага, по суті залишити економіку в руках комуно-бандитської номенклатури, бо "інвестори можуть не прийти" - це виявляється шлях до про процвітання. "Вітчизняний експортер" - це те саме що "іноземний інвестор", тільки без інвестицій.

Дуже шкода, що ця новина не отримала тієї уваги, на яку вона насправді заслуговує, адже насправді з цією заявою синхронно виступили всі п'ять країн з розвідницького союзу Five Eyes. Що це таке можна дізнатись у Вікі.

Вагомість даної події мав би коментувати якийсь великий експерт з питань міжнародної політики, але навіть диванний експерт може одразу ж звернути увагу на те, що дане рішення політичне (технічний аналіз був зроблений одразу по гарячих слідах). Що заява зроблена саме зараз, в переддень відкриття Мюнхенської конференції не просто так, що виступили з нею синхронно всі п'ять країн-членів союзу так само не дарма, а обіцянки не спустити цю атаку на гальмах також не справляють враження порожнього звуку.

І слід пам'ятати, що в цієї п'ятірки є свої власні претензії до кремля, а використання в NotPetya викраденого в АНБ коду явно не прийшлось до душі керівництву цих країн.

Не повторюйте дурниць у слід за Громадським. Яке ще Різдво 25 СІЧНЯ? Та й оригінальних твітах нема нічого про Різдво.

Немає сенсу "лагодити" те, що не лагодиться апріорі. SMTP широго розповсюджений, всі користуються й нікому не спадає на думку його "лагодити" - хто хоче, робить свої сервери й сервіси, але ніхто не може монополізувати (і паразитувати на монополії) відкритий для всіх протокол. Те ж саме має бути і з "соцмережами" (аудіо-відео-миттєвим зв'язком, "collaboration networks" тощо)
(подібно до
https://vector.im/beta/
)
(загалом усі монополісти є зло як мінімум тому, що вони є монополістами)