Як там у Шевчука:
"...
Темные фары у соседних ворот,
Люки, наручники, порванный рот.
..."

До чого тут пафос :)))? Ви весь час розмовляєте українською. Чудово. А я весь час бачу ось такі картини.
1) Люди з сіл в Києві вживають українську лише поміж собою. Як тільки зі сторонніми, в супермаркеті, в офіційній установі - відразу переходять на російську.
2) Дорослі діти вихідців з сіл розмовляють російською. І зі своїми батьками і з власними дітьми.
В результаті жива українська культура маргіналізується і вимирає. Чи це теж потрібно доводити :)?

Зрозуміло, що ні на які права бізнесменів ви не зазіхаєте :). Та мені здається, що обговорювати як іншим людям краще вибудовувати власний бізнес сенсу немає. Краще спробувати вкласти власні гроші і створити таке от українске місце.

Дуже гарна стаття, слова цього квебекського чоловіка співпадають багато в чому з моїми власними міркуваннями. Якщо ти програєш, то кордони тебе не врятують. Доречі, у евебекуа українцям багато чому можна повчитися, як вигравати в інформаційному полі. Якби Донбас був би частиною Квебеку, то проблемою з францизацією фактично б не було. Квебек оточений набагато сильнішим інформаційним полем - англомовним, яке не порівняти з решіональним російським і загалом завдяки своїй сучасності і прогресивності Квебек гідно зустрічає цей виклик.

Тобто, розкуті люди вільного суспільства :).

Чесно сказати, з України аргументи цього колишнього сувереніста виглядають дивно :).
Якщо розглядати аргументи щодо потрібно / не потрібно СУТО з точки зору збереження франкомовної спільноти в Канаді, то відділятись, безумовно, потрібно :). Адже відділення гарантує утворення та існування суто франкомовної держави та суспільства. Бо це припинить наступ на французьку в самому Квебеку, змусивши англомовних Квебеку вивчити французьку і використовувати поза помешканням та середовищами таких саме англомовних саме її. Франкомовні осередки поза Квебеком все одно приречені на асиміляцію. Члени цих осередків, для яких асиміляція неприйнятна, переберуться в Квебек. Якими б не були звязки з англомовною Канадою після відділення, використання англійської в Квебеку все одно зменшиться, а сфера її використання - звузиться. Ті з квебекуа хто займається цим зараз, все одно робить це переважно англійською. Якщо я в чомусь помиляюсь, будь ласка, виправте. Пишу щодо цього лиш тому що мені питання цікаве :).

Прямі паралелі між Україною і Квебеком взагалі недоречні.
По-перше, Донбас НЕ хоче відділятись. До там живуть не росіяни. Там живуть переважно російськомовні українці. Це не Крим де така думка доволі популярна.
По-друге, в нас не має локального російськомовного регіону. В нас схожі проблеми на всьому Півдні та Сході. При чому чіткої межі між україно- та російськомовними регіонами не існує. Будь-які рухи щодо відділення Криму чи Донбасу лише посилять відцентрові процеси в інших російськомовних регіонах. Тож це спосіб поглиблювати проблеми, а не вирішувати їх.

неодноразово вже на різних форумах і ЖЖ висловлювалась правильна думка: повинно бути не тільки "свій до свого по своє", а "Свій до свого по своє, яке є найкращим". Тобто кнайпи і кав"ярні, де розмовляють українською мають бути найприємнішими та найзатишнішими. у крамницях з україномовними проавцями мають працювати приємні, усміхнені дівчати. асортимент має бути якнайкращим, а ціни помірними - заробимо на обігу коштів. І т.д.

Згодний з Романом. То хочу додати що не варто обмежувати лише мовою. Носіть вишиванки (принаймні на свята, або просто вдома, замість футболки). Купуйте україномовну книгу. Співайте з друзями українські пісні за столом. Все це буде жити доти, доки живуть люди, що цим користуються.

Тут Путін ні до чого. Просто хлопці хочуть побудувати торгівельний центр, адже церквушка біля ринку стоїть.

Янукович зможе продовжити дерибан і розпочати ще більший. Більш цікаво - що буде, коли прийде час віддавати кредити, а нових не дадуть? Чи була в історії країна, по шляху якої йде наша?

Які там реформи :))). Зате він зможе дещо спокійно продовжити - нічого не робити.
Дотичне питання: як вставити в новину малюнок? Що всі мої спроби були марними ...:)

Хороша стаття, читав її ще на УП.
І ще одна дуже цікава тема. Якось Роман висунув у блозі чудову тезу щодо розвитку української культури і такої собі внутрішньої культурно експансії. Коротко її можна сформулювати так: "Розмовляйте українською завжди. Не переходьте на російську спілкуючись з російськомовними". Це дуже проста і важлива теза. Не менш важлива ніж описане в статті вище. І її варто всіляко розвивати та пропагувати.

Гарне питання. В них багаторічним спонсором був Бойко з ММК ім. Ілліча. А зараз, мабуть, Цушко як міністр економіки щось намутить. Хоча він вже "супротів пахана пошол" - СПУ прийняла заяву про неприпустимість подорожчання цін на газ.

вітаю з поверненням. Добре, що збереглися логіни. Напевно, тепер час не тільки згадувати старе, а й розміщувати нове - нє? Я б запропонував продовжити тут обговорення матеріалів, які ДевРанд та Роман розмістили на УП. Тема нової моралі важлива і актуальна адже без нової моралі не відбудеться Україна 2.0.

за мною, доречі, залишилася група зауа http://vkontakte.ru/club13682142 Вконтакті (це така соцмережа:)). зараз перепощу цей текст туди і перейменую групу на ТЕКСТИ.орг.юа

Справляє враження. Нанотехнології в дії.

Чудова стаття. Прочитав її лише зараз.
Все ж, скільки якісних матеріалів з'явилось на цьому сайті за якийсь рік. Жаль, що не вдалось зберегти обговорення. Деякі з них були варті статей.

А що, треш-інфографіку уже ніяк не можна витягти?

А які олігархи підтримують СПУ? Хотілося б глибше розуміти схеми що реалізуються в партії заміною Мороза на Цушка.