"Різні месенджери" ("популярні в народі") дещо віддалено можна порівняти із фастфудом, суть якого добре було передано у антирекламі "швидка їжа - швидка допомога".
Протокол smtp (в народі відомий як e-mail) прекрасний тим, що є відкритим, децентралізованим-федеративним (тобто такий, у якому окремі незалежні вузли органічно "вливаються" у глобальну-універсальну мережу) і тим, врешті, що отримав глобальне розповсюдження. Разом з тим, і протокол smtp різні монополісти (подібні до фугля і, наприклад, гебівського хрюмейла у московії (ага, досі популярного у деяких дурнів-співвітчизників; вибачте, нема іншого тут слова)) встигли "непогано" згвалтувати (з чим не впоралися - то це зі створенням власних "пропрієтарних" і, відповідно, "закритих" варіантів "електронної пошти", звісно, якщо не згадувати ті ж "різні месенджери")

Логічним продовженням "народного" ('народного' можна без лапок) протоколу smtp мав би стати XMPP (найбільший внесок у розвиток якого зробила спільнота http://www.jabber.org/ ), а не "різні месенджери" монополістів-капіталістів-скоробагатьків, у мережах яких чим більше сидять "невибагливі юзери", тим більше витрачають грошей на різні "не зовсім потрібні" покупки й послуги (, даруючи також тим спритникам усю свою приватність).

ps

smtp (e-mail) є розумним використовувати разом із PGP (для "не гіків" все зробить, наприклад, enigmail+thunderbird; можна знайти ще різні варіанти; можливо, напр., mailvelope разом з якимось пристойним браузером, якщо такий є)

http://matrix.org/ і https://vector.im/beta/ (riot) є однією із спроб віднайти "втрачену свободу" (позбавитися залежності від монстрів-глобалістів-монополістів)

По-перше, всі ті "атжатиє", як то кажуть, підприємства належали (чи належать, як вони там, насправді, домовляються), бандиту охмєтову, і те, що вони не були у такий спосіб "атжати" вже давним-давно, про щось таки промовляє ("в народі" таке називаюь "цирк")
По-друге, всі ті бізнесюки-бандюки (вся та свисто-братія з вальтсманом головним) про щось "думали" (рахували свої прибутки окремо від користі "українському народові"), що тільки зараз засвистіли про "стратегічне виробництво коксу"; наче не знали про "потенційну" кацапську "(не)передбачуваність" (ага, виробництво антрациту окуповано давно, а "кокс" виробляють тут), що до сих пір не знайшли той антрацит десь ще, нехай трохи дорожче, але без зайвих ризиків.

Врешті, Дацюку віри значно більше (, аніж Чорновол):
http://blogs.pravda.com.ua/authors/datsuk/58b907ae86d3e/

Додайте будь ласка в конфігурацію часу тривалості сесії один нулик, можете взяти тут ---> "0"

Цікаво яка мета цих призиденьських заяв,і який їх підтекст.

"ФСБ могло прослуховувати" -- не могло, а прослуховує; і через Інтертелеком, і через "кієвустал" і "кацапофон", і навіть, найбільш ймовірно, також і через нині турецький life, оскільки кацапських хробаків і агентури у тій (нині турецькій) мережі-інфраструктурі лишилося неміряно.
"Почьту-тєлєґраф" (інтернет-мобільний-зв'язок) слід націоналізовувати чим швидше й перш за все (а не дарувати бізнесу й спецслужбам окупантів). Але навіть із тим, маючи інтернет (а не мобільний голосовий зв'язок) є достатньо засобів для шифрування усього трафіку (включно, коли потрібно, із нерозголошенням метаданих), як наприклад:
list.jabber.at (клієнти chatsecure, jitsi.org)
matrix.org (https://vector.im/beta/ якщо немає довіри до "вікритої матриці", можна встановити власний сервер-synapse; нажаль, поки немає там інтернаціоналізації, все англійською)
Слід також уникати купівлі смартфонів, зроблених на замовлення кацапських фірм (таких, нажаль, продається дуже багато в Україні) - які в них встановлено хробаки, разом з тим усім москальсько-фсбешним блотвером, можна тільки здогадуватися.
Принагідно - побажання "Текстам" - зробити доступ до сайта через SSL (httpS).

Гарні рецепти:
https://vector.im/beta/
а також
https://jitsi.org/
(із власним XMPP сервером, як Prosody або list.jabber.at)

Починати треба з правильної операційки (Linux, Cyanogenmod, FreeBsd)

Вибачте, я довго не заходила, якось розійшлися дороги. А зараз побачила відео телевізійного репортажу за оцим матеріалом, який я зараз коментую. (http://texty.org.ua/d/fb-trolls/)
Я спеціально зайшла зі своїм тутешнім паролем, колись я співпрацювала з вашим сайтом, і досі не мала причини про це шкодувати. Але на жаль цей час настав.
Ви оббрехали ні в чому не повинну людину, мого знайомого художника з Полтави Петра Чайку. Виставили його тролем, в телерепортажі взагалі глядачі можуть прийняти його за іноземця, накрутили казна-чого.
Ваша методика НІКУДИ НЕ ГОДИТЬСЯ.
Петро Чайка - це справжнє ім'я та призвище художника-фотожабера, він свого часу зробив дуже багато фотожаб на Януковича, він підтримував Майдан так, як жоден автор по всьому інтернету! Його жаби були найпопулярнішими в мережі, коли це було "зручно", так?
Так, він зараз виступає проти Порошенка, і це ЙОГО ПРАВО - писати те, що він думає!
Ви проти свободи слова, що мішаєте бойовика терористів Мазуру-Жука з групою "Імпічмент Порошенку", яка стихійно склалася та була створена Петром після виборів президента, коли ми всі побачили (підкреслюю - всі, і ви теж!), що президентом обрано олігарха з підмоченою репутацією.
Після створення групи до Петра приходили співробітники СБУ, подивилися, хто він, як він живе (а живе він бідно!) і відстали. Залякати чи умовити його припинити робити жаби на Порошенка вони не змогли, Петро продовжив.
Так, він не стежить за порядком в групі, це його принципова позиція, таке його бачення свободи слова. Але на це він теж має повне право як адміністратор та власник групи, і він аж ніяк не заслуговує на те, щоб його примазували до шпигунів та ватникам та записували в "тролі"!
Ви якою мірою міряєте, такою і вам відміряно буде.
Оббрехали ні в чому неповинну людину, яка навіть до суду позватися на вас не може, тому що бідна та зневірена у нашому правосудді, завдяки саме тому, що корупція нікуди не ділася, та навіть збільшилася.
Ви захищаєте її, так виходить.
Бог вас сам знайде.
Він вам і суддя.

Фармацевти, автозаправки, банки, попи... Всього названого забагато навколо (ще є мережа магазинів "хрюшен", але то є особливим бізнесом зі штучно створеною/надбаною значною перевагою перед інакше конкурентами-харчовиками), бо є на те (не)"природній" попит.
В ідеалі, релігія має (в принципі, так і є) бути суто індивідуальною - кожен сам собі створює "кумира", систему ритуалів, визначає життєві принципи й виконує-сповідує то все. Час від часу "релігія-церква" може (й, загалом, повинна) мінятися (зазвичай якщо є певний "духовний рух"). Релігії (які нібито вцілому "всі про одне й те саме") сильно відмінні одна від одної. Наприклад, "iskcon" сильно відрізняється від християнства у його кращій узгодженості із "науковими" (заснованими на "математичних" і ймовірнісних підходах) описами світу. Попи теж сильно відрізняються від релігії до релігії (схоже, що у християнстві, незалежно від різновиду-"приходу", загалом попи досить "дикі"; частково це можна пояснити розповсюдженістю бізнесу)
ps
Дуже показовим є наявність у "десяти заповідей" частки "не". Підсвідомість ("як кажуть психологи") благополучно відкидає всі заперечення, відтак зрозуміло, що з того виходить ;-) (особливо якщо застосовувати ті заповіді "як молитву" - повторення молитв, як відомо, спрямоване на роботу саме із підсвідомістю. [Не] вбий. [Не] прелюбодій тощо)

Це ще раз доводить, що в бога та церку вірять лише дурні. Даже священники не вірять в бога. А ось дурні - вірять... Хоча впевнений, що священники просто уважно порівняли те, що навколо в світі робиться та те, що написано в біблії і зробили єдиний правильний висновок - РОЗВОДНЯК ця біблія. Але бізнес прибутковий))) На шлюх та баньку, да позашляховик, да ще й дачу... на все вистачить доходу. Бізнес цей вигідний.

От дочитав і піду лопатити :) Половина містечка сьогодні має вихідний, закритий проїзд горами на роботу :)

Спеціально пишу українською :)
Автор підходить до мов в Україні як до об'єкту керування. Є задача, ось плюси, ось мінуси, розробили алгоритм оптимального управління. А він сам Всемогутній, Всевідаючий та Всеблагий і в нього є інструменти керування процесом.
Справа в тому, що ніколи живе життя не піддається управлінню цих оптимізаторів. Бажаючих було море, а таких, в кого б вийшло - обмаль. Окрім, звісно, тоталітарних режимів з тотальним стеженням за кожним.
І той самий "Валуєвський циркуляр", а тим більше "Ємський указ" - вони були ганебними, але подивіться, скільки за час його дії з'явилося нових українських літераторів, з'явився український театр. Імперія була авторитарною країною, але не тоталітарною і ці укази не змогли завадити об'єктивним процесам. І навпаки можна навести приклади, хоча б "скрипниківську українізацію".
"Я бы пошел еще дальше. Например, перестал финансировать все русскоязычные школы."
Ти - це хто? Єдиний розпорядник бюджету? Я дивуюсь, автор - популяризатор бюджетної грамотності, він пропагує демократичну ідею, коли платник податків вирішує, як ці податки витрачаються і слідкує за витрачанням. А тут термінологія авторитарного правителя. Ми, імператор Микола ІІІ вирішили :(
Скажу про Харків, в нас російська у школах фінансується з міського бюджету вже років 20 :) А права громад у фінансуванні будут тільки розширюватись.
Це дуже характерний приклад. Чомусь при переході на мовне питання найдемократичниший та найліберальніший автори стають етатистами та прибічниками авторітарних практик :(
Дуже гарний приклад - найпопілярніша українська група в РФ - ОЕ. Але це не тому, що був закон прийнятий чи фінансові пільги надані. А тому, що з'явилися такі креативні україномовні хлопці.

Їжа або бідняків або тих, хто не надто дбає про своє здоров'я - продукт, що містить багато крохмалю й має високий глікемічний індекс. (можна з багатьма вигодами замінити, наприклад, топінамбуром, але останній "не такий смачний") Краще ("коли то є можливим") таки картоплю не їсти.

У нас є два майже виключні монополісти на ринку зв'язку - "Кієвустал" і "Кацапофон", які вже давно треба було б націоналізувати з міркувань безпеки інформаційної й економічної; з тими усіма "інтернет-провайдерами" нічим не краще (ще гірше, бо часто, будучи формально українськими підприємствами, є у власності відвертих ворогів усього українського)

"Тема важлива й актуальна". Однак із написаного навколо інфографіки (якщо тиснути "Дивіться графіку і читайте детальніше тут") суттєвим є здебільшого лише заклик "створювати ОСББ".
Починати слід із того, що переважна більшість громадян поки-що _не_зацікавлена_ у збереженні-заощадженні тепла й відповідних ресурсів, а утепляються частіше не тому, що прагнуть заощадити, а тому що холодно. Звісно, слід робити все, що можна ("доцільно/раціонально") робити, щоби заощадити "незайву калорію", але найбільше слід тиснути саме на законодавство-"систему" з метою уможливити по-перше: швидку й просту відмову від "централізованого опалення" (що досі у більшості випадків майже нереально, окрім, здебільшого/хіба, "створення ОСББ"), по-друге: введення субсидій-допомоги-тощо "виключно" на встановлення індивідуальних приладів обліку тепла (у кожну квартиру, "на кожен радіатор")

Двійко корисних лінків (корисною та інформація, мабуть і нажаль, поки-що може бути здебільшого досить великим організованим спільнотам; індивідуальни "практики" виглядають марудними й придатними здебільшого для фанатів-ентузіастів):

https://www.youtube.com/channel/UCV-AUPKwT--xAfCdYyz2c5Q
(у Сергія Юрка є багато різних розрахунків для різних підходів; є аналізи різних прикладів використання сонячної енергії у містах Європи/світу. Все то разом із конкретним "діючим" проектом для "заміського будинку")

https://www.youtube.com/watch?v=KHgqwbcoI34
(як власноруч створити досить ефективний і "бюджетний" плаский сонячний колектор для нагріву води; детальний аналіз та інструкція)

Якась відверта маячня. Може взагалі мита і податки скасувати?

Авторе, дякую за інформацію, але маю кілька пропозицій:

1) замінити емоційно заряджені пейоративи та метафори на більш стилістично нейтральні засоби

> витрати бюджету всієї Росіюшки
> Південна Осетія, яка більше слухняно лягла під Москву

2) вставити пропущене слово:

> така своєрідна за лояльність

Так люблю я ту якісну професійну суху аналітику, що не має ми слів.

Щоби зрозуміти, що таке рекурсія, треба зрозуміти, що таке рекурсія.

З цієї історії українській владі варто взяти приклад з влади Ізраїлю - тих хто відкрито проти України потрібно карати усіма доступними методами.
Коли Україна "віддячить" тим хто підтримує російських окупантів, забезпечує їх грішми, зброєю, інформаційною підтримкою, допомагає забезпечувати окуповані території та будує до них інфраструктуру? Ізраїль за участь в роспропаганді та військове співробітництво з РФ своє одержав! Надіюсь і інші по тихеньку, по маленьку отримають! Так усі волали (у т.ч. в ЗМІ Ізраїлю), що Україна об'єкт, а не суб'єкт міжнародного права, що якось дивно чути заяви від суб'єктів зі звинуваченням "об'єкту"! Як переконливо доведено Україна такий самий, як і інші країни суб'єкт!