Правильно. "Ібо нє***...", нічого намагатися "узаконювати" хвороби, якими б "природними" й "альтернативними" вони не виглядали.

Для України ці ігри у "зелену енергетику" є божевіллям. Поки-що китайці для виробництва тих панелей спалюють вугілля у себе значно більше, аніж ті панелі збережуть його в Україні, а 5-10 разову різницю у ціні тієї так званої "зеленої електрики" в Україні оплачують всі, окрім тих для кого (здебільшого) ті закони й тарифи було заточено. Коли буде вигідніше ті панелі ставити без усяких державних субсидій і "зелених тарифів", тоді тільки то буде здоровою альтернативою (особливо для убогої країни України). (Хвороба ця з'явилася ще з клюєвських електростанцій, які були суцільним розкраданням бюджету країни, і продовжується тим, що зараз влаштовують те божевілля десь біля Львова, де сонця в Україні найменше).

Диктатура потрібна не для стимулювання експорту як такого, а просто для різкої зміни державної стратегії і її послідого впровадження. Не важливо в яку сторону міняти. Просто тому, що для зміни потрібне певне насилля зі сторони когось, хто має досить багато сили і має бажання змінити ситуацію в ту сторону.
Або має бути тотальне і глибоке розуміння потрібності реформ у широких верств населення. А в наших умовах (ні можливості для повноцінної диктатури, ні потужного конкретного запиту зі сторони суспільства) можливо лише те, що Пасхавер з Глібовицьким називають "клаптиковими реформами".

З іншого боку погоджусь, що стимулювання експорту могло було б і в режимі "клаптикових реформ", бо поки такого немає ні як послідовної стратегії, ні як непослідовної стратегії.

Я б взагалі сказав, що в Україні суто економічної стратегії (не політичної, не гуманітарної, не соціальної) традиційно немає і суто економічні питання ніколи не є мейнстрімними. Таке не те, що не впроваджується, а й взагалі не дуже обговорюється широким загалом. На жаль.

Цікаво. Але в заголовок варто було і Білорусь винести

"..Південно-Східну Азію, яка й досі у злиднях" - взагалі НІ щодо Малайзії.
"..чого не зробили ті, хто залишився у злиднях." - якщо Малайзія не в "золотому мільярді", так це ще не значить, що вона в злиднях! Прекрасно там люди живуть, не бідують ні селяни, ні містяни. Ми були всюди й бачили все й доволі довго спостерігали. Немає грошей у тих, хто не хоче нічого робити. А щось робити - дуже просто. Всі умови створені!.
До речі, в Малайзії також була земельна програма, про яку, вочевидь, у цій книзі не згадано. Про FELDA щось говориться? Програма почала діяти в 1966 році. Якщо знаходили безхозну землю, ділили на ділянки по 10 Га, будували на кожній будинок, а землю засаджували саджанцями пальмовоолійних дерев. І на кожні декілька ділянок будували фабрику з переробки пальмової олії. І роздавали ці землі, будинки й насадження безкоштовно тим, хто потребував. Зараз уже програма не діє, бо всі землі роздали вже )

Як можна "готуватися до позитивних змін", якщо ніде нічого не змінюється? У мене знайома працює бухгалтером в невеличкій ремонтно-будівельній фірмі вже 15 років і розповідає, що за будь-якої влади ЗАВЖДИ існували відкати, проводите ви тендери чи ні. А за нинішньої влади - відсоток відкату тільки зріс! Жодного тендеру не було без цього... Це тільки одна риса нашого буття...А лікарні! Особисто лежав три роки підряд у лікарні для вчених на профілактиці, і що? За все - плати. Єдине що було задарма - це їжа - пшенична, перлова каші на сніданок та вечерю, та в обід трохи рідкого супу або такого ж борщу та кип'яток замість чаю. Про цукор я вже й забув, коли він взагалі там був. І бачу, що з кожним роком життя стає усе гірше і гірше. Правда не в усіх - прокурори та судді та чиновницька армія живе все краще... Як нашому "керівництву" держави прийшло у голову поробити чиновникам зарплату у 250 000?! I це в країні, де майже половина людей живе на межі жебракування!..У нас 40 000 прокурорів, а в Японії, згідно даних Інтернету, - 8000, а її ж населення наближається за чисельністю до населення Росії...То до чого "готуватися"? Я своїх дітей намагаюся налаштувати на втечу звідси, поки молоді - це єдиний вихід гідно прожити своє життя.

Якби у номінальних "головнокомандуючих" було трохи чи то порядності чи то здорового глузду, то за декілька точкових обшуків й "відкритих справ" (після заборони спочатку, зокрема, імпорту всіх "смартфонів" виготовлених у китаї але зі встановленими у кацапії хробаками й блотвером) можна було б значною мірою очистити український інформаційний простір від "вкакактів", "собутильників" і вже згаданого хрєндєкса.

Вцілому схоже на метастази онкологічного захворювання. "як не дивно" навіть на "УП", тобто у їхньому сайті, повно цієї хрєндєкс-"ракової пухлини" й іншого хрюнету. Загалом, можна глянути джерело (джерело html-коду) (майже) будь-якого "українського" сайту й у 98% з них, окрім всіх тих гидотних банерів", "хрєндєкс-карт" і посилань на кацапо-лайно-сайти із відразливими заголовками, буде видно неміряно хрюнетівських "лічильників" та різноманітних кукі й javascript-шпигунів.

Стиль заголовку на рівні газети "Вєсті" :-( Про що новина - також незрозуміло: українська веселка має сім кольорів (червоний, помаранчевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий), арку фарбують у п’ять (помаранчевий, жовтий, зелений, синій, фіолетовий), але автору/авторці тут ввижаються геї (причому, ввижаються даремно, адже прапор ЛГБТ-спільноти має шість кольорів: червоний, помаранчевий, жовтий, зелений, синій та фіолетовий). Може, інколи веселка - це просто веселка?

Файно :-) Давно треба було вже пофарбувати у веселку цей твір, відомий також як пам'ятник групі Рітчі Блекмора "Rainbow". ("мінус" у всій цій історії хіба те, що "ґеї в європі" згвалтували цей прекрасний феномен, образ і символ; у "неприродній спосіб")

На фото Олександр Коба, 8 ножових поранень, в реанімації, стан стабільно важкий. Колишній доброволець Дніпра 1, голова ГО "Злам Стереотипів".

Ця зміна не є "однозначно покращенням" (навіть врахувуючи що "їдемо в європу").
Причиною того, що (в Україні) на різних таких перехрестях пріорітети розставлені по-різному, є різна значимість дорог (щоби рух із (зі значно) менших, другорядних доріг не перешкоджав рухові більш важливих, із більшим потоком) Із таким правилом різні потоки формально урівнюються в пріорітеті, в результаті десь може стати кращим знести те кільце й побудувати якесь інше перехрестя.

"хрєн ат рєдькі". Що у того, що в іншого без креків-хаків юзери володіють залізом-девайсами "значно менше", аніж ті благодійники (хіба що можливість-"право" кинути пристрій у стінку). Нового, "досконалішого" шпигуна "неміряно складніше" ("якщо можливо") викинути із системи, чи якось обмежити у контролі.

Бувають деякі (**даки) диваки, що хочуть все виміряти й "вирівняти" грошима (краще біткойнами мабуть?). Жінки й чоловіки "загалом різні" - мають (статистично, принаймні,) різні фізичні, "емоційні" й "ментальні" тіла і, відповідно мають різне призначення ("у системі"; "у всіх системах") та виконують/здійснюють загалом досить різні (а подекуди "дуже різні") робтоти-функції. Вцілому жінки (досі, в Україні) значно більше часу-енергії приділяють сім'ї та домівці, а чоловіки значно більше працюють десь там на роботі; хоча б уже з цієї причини "зарплати мали/могли б бути різними". Немає сенсу порівнювати жінок та чоловіків як когось "кращого" а когось "гіршого", але хоча б із потреби (народжувати) вигодовувати немовлят безглуздям виглядає прагнення декого урівняти жінок і чоловіків у їх "праві" проводити однакову кількість часу (й "отримувати однакові гроші") десь там на роботі.