Шукати:

Графічна перевірка виборів на "нормальність"

Математика явки, другий тур

Як користуватися інструментом? (працює під Firefox, Opera, Chrome. Версії для IE не буде )

Виберіть у списку ті області України, які вас цікавлять - будь яку їх комбінацію. Кнопка "нічого" обнуляє вибір, кнопка "все" - обирає всі області. Потім натисність на кнопку "Показати". Через деякий час ви побачите два графіки - розподіл явки на першому і на другому турі.

Що ці графіки означають, і якої вони мають бути форми в ідеалі, для чесних виборів - дивіться в цій статті. Якщо коротко - це має бути симетрична, дзвоноподібна крива, відома в математиці як "гауссіан". Підказка: - порівняйте форму кривих, якщо обрати 1) Західні області 2) Центр, південь, схід - крім Луганської та Донецької, і нарешті 3) Луганськ, Донецьк

На жаль, ЦВК так досі і не надала інформації щод розміру дільниць для другого туру (кількість зареєстрованих на дільниці виборців). Тому я використав дані по розміру дільниць з першого туру, в надії що зміни в списках не внесуть значної помилки у підрахунках.

Загальні дані по результатам голосування в 2-му турі на всіх дільницях можна зкачати в цьому архіві

Оновлено: стаття з аналізом другого туру вже є на сайті. Також, в моєму блозі можна прочитати більш детальне пояснення того, як оцінювалася кількість "підозрілих" голосів.

Перед вами - перша версія інструменту. Якщо будуть зауваження та пропозиції, пишіть у коментарях під цим постингом. Сподіваєюся, що з часом з цієї сторінки вийде дійсно корисний інструмент. У найближчих планах - додати можливість користувачам отримувати список дільниць з конкретним показником явки (наприклад, всі дільниці з явкою 100%). Якщо у вас є питання безпосередньо до автора (тобто до мене), пишіть мені у твітер: мій нікнейм - @dvrnd


Теги  тимошенко, янукович, вибори