Статті

Переважна більшість статей – нашого власного виробництва. Щоправда, є трохи перекладів
Статті

Державна нерівність: скільки насправді платять чиновникам

Чиновники правоохоронних, антикорупційних органів отримують вищі зарплати, ніж їхні колеги на аналогічних посадах в інших відомствах. Найвищі зарплати в працівників Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, найнижчі в чиновників районного та місцевого рівнів. У деяких міністерствах службовці отримують більше, ніж передбачено законодавством.
Статті

Історія жінки, яку окупанти викрали і ув'язнили на Донеччині

53-річна Ніна (ім’я змінено з міркувань безпеки) провела 72 дні в полоні на Донеччині. Представники окупаційної влади затримали й ув’язнили її без жодних пояснень. Вона згадує, що працівники місцевого СІЗО таких, як вона, називали «нелегалами». Про пережите жінка розповіла адвокатам Правозахисної групи «СІЧ» після виїзду з окупації. Такі свідчення допомагають юристам витягувати цивільних із тюрем і документувати воєнні злочини росіян, скоєні на окупованих територіях.
Статті

Чому «Шахеди» стало важче збивати і як вони летять на Київ (карти)

Останнім часом зросла кількість випадків, коли «Шахеди» долітають до Києва та інших українських міст. Це не збій у роботі ППО, а результат змін у тактиці ворога. Чому не вдається перехоплювати всі «Шахеди»?
Статті

«Робимо людей щасливішими, а світ чистішим». Як відкрити бізнес під час війни в Харкові

«Коли дивишся вранці з вікна, а там внизу окопи, це так моторошно, так страшно», — каже харків’янка Інна Посунько.До повномасштабного вторгнення вона жила в багатоповерхівці на Салтівці. Готувалася виходити з декрету на роботу в банк. Але війна кардинально змінила плани і все її життя. Інна стала заробляти на життя, відкривши власний успішний бізнес із прибирання приміщень у Харкові.
Статті

Бюрократія — складова демократії. Чому «прості рішення» шкодять держслужбам

У чому особливості роботи держслужб у демократичних країнах і чому бюрократія, ієрархія та канцелярит є обовʼязковими її складовими, а «прості рішення» не працюють.Автор: Євген Лакінський, письменник, публіцист, автор книжок «Канада. Від персикових садів до Полярного кола» та «Мій Квебек. Люди, мови і життя у Квебеку і навколишній Канаді»
Статті

Як різні країни розвивають національний штучний інтелект для ефективнішої роботи уряду. України в цьому списку немає

Публікуємо скорочений переказ звіту про розвиток мовних моделей різних країн станом на січень 2025 року. Наприклад, Албанія — один із європейських лідерів у впровадженні LLM в урядування. Тут штучний інтелект розвивають у сфері публічних закупівель.
Статті

Як наземний дрон вивіз трьох поранених, яких місяць не могли евакуювати. Розбір операції

Як наземний дрон вивіз трьох поранених, яких місяць не могли евакуювати. Розбір операції
Український наземний дрон Ardal пройшов 17 кілометрів під вогнем, щоб забрати трьох тяжкопоранених бійців. Таким чином українські військові та інженери здійснили за допомогою наземного роботизованого комплексу унікальну евакуаційну місію, що здавалася неможливою.
Статті

Пожежі в Україні протягом березня: фермери і далі палять стерню (КАРТИ)

Щовесни Україну охоплюють пожежі. І війна тут ні до чого. Це селяни і фермери випалюють стерню. Закономірно, що пожеж більше, коли погода суха.
Статті

Сосни і тиша. Приклад «туризму здорової людини» на Київщині

На пагорбі між селами Мала Бугаївка та Дерев’янки на Київщині з’явилося місце для усамітнення, що поєднує дикий ландшафт, екоінфраструктуру та ідею цифрового детоксу. Цей екоготель — приклад того, як туристичний бізнес може поєднувати прибуток, екологічну відповідальність і співпрацю з місцевою громадою.
Статті

«Табунами в полон!» Як працює фабрика дези і клікбейту у фейсбуці

Бізнес-модель, побудована на дезінформації та клікбейті, дає змогу власникам цієї схеми заробляти гроші на рекламі й водночас просувати ворожі наративи в Україні.«Відкриваю фейсбук, і воно там усе вже є. Не знаю, звідки воно береться, на що я там підписана. Правду там пишуть чи ні, я не перевіряю. Навіть не знаю, як то перевіряти, просто читаю чи дивлюся відео», — розповідає про свій досвід споживання новин у фейсбуці пані Ольга (на її прохання ім’я змінено).

Підтримайте нас