Скаршевський Віктор

Скаршевський Віктор

Експерт, економіст, відомий як прихильник проросійської опозиції. До розколу «Опозиційного блоку» був міністром фінансів у його тіньовому кабінеті1.

28.12.2018 російська пропагандистська інформагенція РИА «Новости» опублікувала повідомлення під заголовком «Експерт розповів, наскільки виріс борг України за час співпраці з МВФ», де Скаршевський стверджував, зовнішній борг України за час співпраці з МВФ виріс на $13 млрд. Однак підрахунки російського журналіста Юрія Бершидського з інтернет-видання «The Insider» не підтверджують цифр, озвучених Скаршевським. На думку журналіста, заява експерта в ефірі каналу, котрий ймовірно належить Віктору Медведчуку2, явно мала передвиборний характер3.

Скаршевський у своїх статтях та коментарях регулярно піарить Віктора Медведчука та використовує властиву цьому політику риторику про «втрачену незалежність України», про те, що Україна перебуває під «зовнішнім управлінням з боку США»4, а також про те, що «українці й надалі масово виїжджатимуть за кордон»5:

«Віктор Скаршевський нагадує, що першим, хто відкрито виступив проти зовнішнього управління з боку США, є опозиційний політик Віктор Медведчук»6 «Медведчук виступає за відновлення суверенітету України»7 «Справжня причина санкцій [проти Медведчука] — це боротьба проти зовнішнього управління»8 «Чого вартує, що досі тривають військові дії на сході України, і нічого, на жаль, з цим не робиться. Якщо є така людина, як Медведчук, або група людей, які можуть це зупинити, — уперед, тільки “за!”»9

Один із традиційних меседжів Скаршевського10 — про девальвацію гривні: то «до кінця 2017 року курс перевищить позначку в 30 грн за долар»11, то «у вересні 2018 року почнеться стрімка девальвація»12.

На сайті партії «За життя», одним із лідерів якої є Медведчук, є три коментарі Скаршевського, які, традиційно для промедведчуківських коментарів, активно поширювалися на таких сайтах, як 112.ua13, politeka.net14, znaj.ua15 та golos.ua16:

  • Серед українських політиків одиницям вистачає сміливості, щоб виступити проти зовнішнього управління, — Скаршевський (19.07.201817)
  • Передвиборчу програму повинні розробляти і впроваджувати професіонали, — Скаршевський (02.08.201818)
  • Рабінович: Влада має нести відповідальність за держборги (12.09.201819)

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.