Лазарєв Олександр

Лазарєв Олександр

Політолог, експерт фонду Костя Бондаренка «Українська політика»1, а також «незалежного пулу експертів» ІНПОЛІТ2, члени якого часто фігурують у піарних статтях на користь тих чи інших політиків.

Частий гість підконтрольних Віктору Медведчуку телеканалів, зокрема був гостем програми «По суті» Дениса Жарких3, куди запрошують найбільш явних медведчуківських експертів4.

Виступає за налагодження дружніх стосунків із Росією, вважає, що інтеграція з Європейським Союзом для України є згубною5.

Неодноразово був помічений у відвертому піарі Віктора Медведчука:

  • Де це бачено, щоб парламентер починав зі скандалу? — Олександр Лазарєв (04.07.2018) (politeka.net6)
  • Олександр Лазарєв про поїздку омбудсмена до РФ: Спроби включити в переговорний процес з обміну нових людей прогнозовано провалилися (04.07.2018) (znaj.ua7)
  • Політолог: Луценко використовує політичний тиск проти представників опозиції (03.08.2018) (112.ua8, politeka9, znaj.ua10)
  • Лазарєв: Поява в Le Monde інтерв’ю Медведчука свідчить про зростаючий попит на порядок денний лідера «Українського вибору» (30.10.2018) (politeka.net11)
  • Лазарев: Сейчас президентская команда создает спрос на единого кандидата от оппозиции (30.10.2018) (znaj.ua12)

Лазарєв про Медведчука:

«[Заяви генпрокурора Юрія Луценка] — це іміджевий тиск, тобто показати, що ось Савченко та Рубан — люди, які хотіли вчинити державний переворот в Україні і відразу ж фігурує ім’я Медведчука, — я більше ніж впевнений, що там можуть приплести та інших опозиційних політиків, яким потрібно знижувати рейтинг і статус» (03.08.2018)13

«Медведчук за фактом показав, що може сприяти і може бути таким собі посередником у переговорах між Порошенком і Путіним… Подивіться на статистику. Минулого разу Медведчуку вдалося провести якісні переговори, повернути наших громадян додому і, відповідно, потрібних людей в ту сторону. Він показав себе як грамотний посередник між президентами Порошенко і Путіним — і отримав очікуваний ефект» (04.07.2018)14

«Медведчук — солідний політик, який орієнтований на південно-східну частину електорату, і підтримки у нього там чимало. Якщо провести соцопитування, в яких пріоритетом поставити Медведчука, він буде займати не останні місця. Le Monde — солідне видання, і поява в ньому матеріалу про Медведчука свідчить про те, що попит підігрівається» (30.10.2018)15

За кілька днів до парламентських виборів, 18 липня 2019 року, у низці ЗМІ піарив одного з кандидатів на 25 окрузі у Дніпрі — Загіда Краснова. У статтях Лазарєв коментував результати сумнівного Міжнародного аналітичного центру соціології, за якими Краснов нібито мав найвищий рейтинг (29,9%). Однак результати виборів показали цілком інакшу картину — той посів лише 3-є місце із 14,67%, а переміг кандидат від «Слуги народу», котрий набрав удвічі більше голосів, ніж Краснов16.

Цікаво, що кандидатуру Краснова також підтримав один із лідерів «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул17.

Лазарєв про Краснова:

«У своїй кампанії Краснов використовує гасла, схожі з назвами популярних партій. Загід Краснов абсорбує позитивні риси брендів, оскільки їхні гасла відповідають його реальним справам. Люди хочуть, щоб місто представляв такий же рішучий політик. Той, який [буде] піклуватися про людей. Краснова добре знають за його численним промисловим підприємствам […]. Тому в ньому бачать ту людину, яка може внести конструктив в розвиток української економіки»18.

Чим займається після 24.02.2022

У квітні 2023 року СБУ оголосила йому підозру. За даними СБУ, після 24 лютого 2022 року Лазарєв приховано виїхав за кордон. Згодом він прибув на територію окупованого Криму та приєднався до найближчого оточення Аксьонова, якому допомагає у проведенні ворожих інформкампаній на півострові. СБУ повідомила йому про підозру за ч. 1 ст. 111 ККУ (державна зрада), а також за ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

Останнє оновлення: 01.08.2023